Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis zaangażowany w Światowy Dzień Prac Społecznych

Pracownicy Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, globalnego właściciela, zarządcy i dewelopera nieruchomości przemysłowych, jako wolontariusze wzięli udział w corocznym  dniu prac społecznych. Pracownicy z Polski, Czech, Słowacji, Węgier oraz Rumunii zaangażowali się w wiele projektów realizowanych przez lokalne organizacje charytatywne i non-profit – od przycinania drzew w parku, przez budowę placu zabaw, po remont domu.

W Polsce dla Helenowa
Pracownicy polskiego oddziału firmy kontynuowali rozpoczęty w ubiegłym roku projekt pomocy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Helenów. W ramach prowadzonych prac wolontariusze zbudowali na placu zabaw huśtawki dla podopiecznych ośrodka, a także pomalowali ogrodzenie padoku dla koni, biorących udział w zajęciach hipoterapii.

Czechy dla UNESCO
Zespół z Czech pracował w Parku Průhonice, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wolontariusze przycinali drzewa, skosili trawniki, pielęgnowali roślinność i wykonywali inne prace ogrodnicze. Ponadto kupili i dostarczyli worki z karmą dla zwierząt do jednego z praskich schronisk dla bezdomnych psów, a także przekazali pieniądze, na wspieraną od 2011 roku, szkołę dla dzieci niepełnosprawnych „Slunce”.

Słowacja remontuje przedszkole
Słowacki zespół pracował w przedszkolu dla dzieci w Stupavie, w pobliżu Bratysławy. Pracownicy naprawili stare drewniane domki zabaw, odświeżyli małpi gaj, posadzili nowy trawnik i kwiaty, a także zadbali o stary ogród. Zespół dostarczył także karmę  dla bezdomnych psów do schroniska w Bratysławie.

Węgry i Rumunia dla Habitat for Humanity
Połączony zespół węgiersko-rumuński ponownie zaangażował się w pomoc fundacji Habitat for Humanity. W tym roku pracownicy wyremontowali schronisko dla osób bezdomnych położone niedaleko Budapesztu. To już druga edycja IMPACT DAY – globalnego dnia prac społecznych, podczas którego 1,4 tys. pracowników Prologis na całym świecie zgłosiło chęć zaangażowania się w rolę wolontariuszy, co daje łącznie ponad 7 tys. godzin pracy na rzecz lokalnych społeczności. Prologis IMPACT DAY podkreśla podstawowe wartości spółki takie jak uczciwość, pełnienie roli mentora, pasja, odpowiedzialność, odwaga i praca zespołowa.

Zaangażowanie spółki Prologis w społeczną odpowiedzialność biznesu wykracza znacznie poza IMPACT DAY. Prologis umożliwia pracownikom wykorzystanie 24 dodatkowych płatnych godzin na wolontariat na rzecz organizacji typu non-profit: 16 godzin na rzecz organizacji charytatywnych finansowanych przez spółkę i 8 godzin na rzecz organizacji non-profit wybranej przez pracownika.

(źr. za inf. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.