Dodaj ogłoszenie o pracy


Znamy Zwycięzców 9. Edycji Konkursu „Prologis Najlepszym”!

14 maja 2014 roku podczas uroczystej Gali XII Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014 - Prologis, globalny zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, wspólnie z Wyższą Szkołą Logistyki (WSL) ogłosili zwycięzców konkursu „Prologis Najlepszym”.

Już po raz dziewiąty jury złożone z przedstawicieli Wyższej Szkoły Logistyki, samorządu studenckiego oraz Prologis wyłoniło najbardziej ambitnych studentów poznańskiej uczelni w roku akademickim 2013/2014:

•    w kategorii Najlepsza Praca Magisterska zwyciężyła praca Emilii Mażarskiej, pod tytułem „Mierniki i wskaźniki logistyczne wspomagające zarządzanie relacjami z klientami”, napisana pod kierownictwem dr inż. Stanisława Krzyżaniaka;

(na zd. od lewej: Marta Tęsiorowska; Emilia Mażarska; prof. Andrzej Korzeniowski)
•    w kategorii Najlepsza Praca Licencjacka nagrodę otrzymał Jacek Taczała, za pracę pod tytułem „Rozwój rynku usług kurierskich, ekspresowych i pocztowych w Polsce”, napisaną pod kierownictwem dr Pawła Romanowa;

(na zdj. od lewej: Marta Tęsiorowska; Jacek Taczała; prof. Andrzej Korzeniowski)
•    tytuł Najlepszego Absolwentem Wyższej Szkoły Logistyki otrzymał Dariusz Makaruk, który wyróżnił się na tle innych studentów wysoką średnią ocen, na poziomie 4.73, pracowitością i ambitnym podejściem do zdobywania wiedzy. Jest autorem wielu referatów i publikacji naukowych, a także aktywnie angażował się w liczne prace badawcze uczelni.

(na zdj. od lewej: Marta Tęsiorowska; Dariusz Makaruk; prof. Andrzej Korzeniowski)

Laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy oraz stypendia w wysokości czterech tysięcy złotych z rąk Marty Tęsiorowskiej, Vice President, Marketing & Communications Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej. - Branża, w której działamy wymaga zarówno wysokiego poziomu wiedzy jak i zaangażowania. Dlatego jakość kształcenia i pielęgnowanie talentów mają dla nas szczególne znaczenie – powiedziała Marta Tęsiorowska. - Jestem przekonana, że zwycięzcy tegorocznej edycji osiągną wiele w swoim życiu zawodowym i prywatnym, czego im życzę.

- Zaangażowanie globalnych przedsiębiorstw, takich jak Prologis decyduje dziś o jakości kształcenia. Studenci WSL zyskują dzięki temu dodatkową motywację do własnego rozwoju oraz bezcenny kontakt z praktyką gospodarczą – powiedziała Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronie www.prologisnajlepszym.pl.

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.