Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO Polska dostawcą konstrukcji stalowych

W marcu bieżącego roku firma Fracht FWO Polska rozpoczęła krajowe dostawy konstrukcji stalowych dla jednego z wiodących polskich producentów stali. Projekt obejmuje organizowanie konwojowanych transportów ładunków ponadgabarytowych.

Przewóz takich ładunków, ze względu na ich niestandardowe wymiary, to bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne. Niezwykle istotne było przygotowanie bardzo szczegółowych planów i harmonogramu prac. Pracownik firmy Fracht FWO Polska planując transport przejeżdżał całą trasę, sprawdzając m.in. usytuowanie barier ochronnych, nośność mostów, wysokość krajni pionowych i poziomych jezdni, sygnalizatorów świetlnych i linii elektroenergetycznych. Plan był tworzony tak, aby zoptymalizować koszty nie narażając przy tym ładunku ani pozostałych użytkowników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Ze względu na utrudnienia w ruchu drogowym jakie powodują takie transporty, przejazdy miały miejsce w nocy. Najszersze elementy ładunku miały niemal sześć metrów szerokości. Aby naczepy z takim ładunkiem bezpiecznie i sprawnie pokonały trasę przejazdu konieczny  był czasowy demontaż znaków pionowych oraz innych elementów infrastruktury drogowej. Na jednym ze skrzyżowań zostały zdemontowane sygnalizatory świetlne i słupy oświetleniowe.

Dedykowany pracownik firmy Fracht FWO Polska brał bezpośredni udział w konwojowaniu. Harmonijna współpraca oraz koordynacja prac wszystkich ekip biorących udział w przedsięwzięciu sprawiły, że wszystkie operacje logistyczne przebiegły sprawnie, z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa a ładunki dotarły w umówionym terminie do odbiorców.
(źr. Fracht FWO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.