Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES najemcą magazynów w Panattoni Park Poznań III

PEKAES, został najemcą nowoczesnego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Poznań III oraz zmienił lokalizację dwóch oddziałów – w Rzeszowie oraz Białymstoku.

Panattoni Park Poznań III to nowoczesne centrum dystrybucyjne o całkowitej powierzchni 55 tys. m2, zlokalizowane 12 km od centrum Poznania, wzdłuż krajowej drogi ekspresowej S11, w niewielkiej odległości od skrzyżowania dróg A2, E30, S1. W przyszłości składać się będzie z trzech budynków magazynowych. W budowanym obecnie pierwszym obiekcie PEKAES wynajął 5 tys. m2. Firma jest również najemcą powierzchni magazynowej w jednym z trójmiejskich centrów – Panattoni Park Gdańsk.
Operator zmienił również lokalizację oddziału w Białymstoku. Część biurowa i magazynowa położone są obecnie przy drodze krajowej nr S8 miejscowości Choroszcz, oddalonej kilkanaście kilometrów od stolicy województwa podlaskiego. Nowa powierzchnia magazynowa jest trzykrotnie większa od poprzedniej i wynosi  tysiąc mkw., natomiast administracja zajmuje 200 mkw.

Z kolei rzeszowski oddział jest zlokalizowany na pograniczu Specjalnej Strefy Ekonomicznej  Rogoźnica i znajduje się około 2 kilometrów od węzła autostrady A4 Rzeszów Północ przy drodze krajowej nr 9. Do dyspozycji spółki pozostaje 1,75 tys. m2 powierzchni magazynowej, 7 doków załadunkowych oraz licząca 42m rampa załadunkowa. Część biurowa zajmuje 250 m2.

(źr. PEKAES SA)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.