Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis - 30 proc. wzrost wynajmu powierzchni magazynowej w I kwartale tego roku

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2014 roku Prologis wynajął niemal 300 tys. mkw., o 30 procent więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - Prologis, Inc. globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, ogłosił wyniki działalności w pierwszym kwartale 2014 roku w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE).

Transakcje zawarte w Polsce stanowiły 44 procent wszystkich umów najmu zawartych przez dewelopera w regionie. Firma podpisała nowe umowy najmu obejmujące 105 tys. metrów kwadratowych i przedłużył umowy o łącznej powierzchni ponad 154,2 tys. metrów kwadratowych. Pozostałą cześć stanowiły umowy krótkoterminowe.

Inwestycje
W pierwszym kwartale Prologis rozpoczął budowę trzech nowych obiektów o łącznej powierzchni 56,4 tys. mkw., w tym:
•    Prologis Park Wrocław V DC5 – budynek spekulacyjny o powierzchni 27 tys. mkw.;
•    Prologis Park Wrocław III DC1 – budynek spekulacyjny o powierzchni 18,2 tys. mkw.;
•    Prologis Park Szczecin DC2 – budynek typu build-to-suit o powierzchni 11,2 tys. mkw. dla firmy Prime Cargo.

Ponadto developer nabył od firmy Centaurus Logistics S.á.r.l. budynek dystrybucyjny Prague Modletice D1, o powierzchni 16 tys. mkw., położony w praskiej strefie D1. Obecnie obiekt nosi nazwę Prologis Park Prague D1 West II.
 
- Rosnący popyt na wybranych rynkach w regionie w minionym kwartale doprowadził do silnego wzrostu w wynajmie powierzchni dystrybucyjnych, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego – powiedział Ben Bannatyne, Prologis Managing Director na Europę Środkowo-Wschodnią. - Jesteśmy w dalszym ciągu skoncentrowani na zwiększaniu poziomu zajętości w naszym portfolio, jak również na nowych inwestycjach i przejęciach na kluczowych rynkach zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 mln mkw, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 roku).

(źr. Porlogis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.