Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistyka ratuje życie

Jak zorganizować transport, w jak najkrótszym czasie, dwóch pojemników z farmaceutykami z Wiednia do Omanu dla pacjenta z chorobą zagrażającą życiu? Czy każdy podejmie się takiego wyzwania, komu można zaufać w takiej sytuacji?

Kluczową rolę w transporcie medykamentów odgrywa czas i profesjonalizm firmy logistycznej. Tylko od sprawności pracowników operatora logistycznego zależy czy cała operacja się powiedzie i leki, albo materiały do przeszczepu dotrą na czas. Tego typu usługi wykonuje m.in. spółka Dachser Air & Sea Logistics.

Wspomniany wyżej przypadek dostarczenia leków z Wiednia do Omanu, to był wyścig z czasem. Zamówienie klienta dotarło do biura około godz. 14.00.  Przesyłkę odebrano o godz.15.00 i bezpośrednio dostarczono ją na międzynarodowe lotnisko w Wiedniu – Schwechat. Samolot wystartował punktualnie o 17.00. Po postoju w Dubaju, wylądował zgodnie z planem następnego dnia rano w Maskat, stolicy Omanu, gdzie celnicy już czekali, aby odprawić przesyłkę do importu. Leki ratujące życie mogły zostać podane pacjentowi już w południe, w niespełna 20 godzin od otrzymania przez operatora logistycznego zlecenia oraz po przebyciu 4,6 tys. kilometrów.

Operatorzy logistyczni są w stanie podjąć się różnych zleceń. Ten powyższy przypadek nie jest specjalnie wyjątkowy, ale jest bardzo dobrym przykładem na pokazanie łańcucha transportu przesyłek przy obsłudze, których liczy się nie tylko szybki czas dostawy, ale też  sprawność pracowników, znajomość procedur i zwyczajnie - ludzkie zaangażowanie.
(red)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.