Dodaj ogłoszenie o pracy


Logistyka ratuje życie

Jak zorganizować transport, w jak najkrótszym czasie, dwóch pojemników z farmaceutykami z Wiednia do Omanu dla pacjenta z chorobą zagrażającą życiu? Czy każdy podejmie się takiego wyzwania, komu można zaufać w takiej sytuacji?

Kluczową rolę w transporcie medykamentów odgrywa czas i profesjonalizm firmy logistycznej. Tylko od sprawności pracowników operatora logistycznego zależy czy cała operacja się powiedzie i leki, albo materiały do przeszczepu dotrą na czas. Tego typu usługi wykonuje m.in. spółka Dachser Air & Sea Logistics.

Wspomniany wyżej przypadek dostarczenia leków z Wiednia do Omanu, to był wyścig z czasem. Zamówienie klienta dotarło do biura około godz. 14.00.  Przesyłkę odebrano o godz.15.00 i bezpośrednio dostarczono ją na międzynarodowe lotnisko w Wiedniu – Schwechat. Samolot wystartował punktualnie o 17.00. Po postoju w Dubaju, wylądował zgodnie z planem następnego dnia rano w Maskat, stolicy Omanu, gdzie celnicy już czekali, aby odprawić przesyłkę do importu. Leki ratujące życie mogły zostać podane pacjentowi już w południe, w niespełna 20 godzin od otrzymania przez operatora logistycznego zlecenia oraz po przebyciu 4,6 tys. kilometrów.

Operatorzy logistyczni są w stanie podjąć się różnych zleceń. Ten powyższy przypadek nie jest specjalnie wyjątkowy, ale jest bardzo dobrym przykładem na pokazanie łańcucha transportu przesyłek przy obsłudze, których liczy się nie tylko szybki czas dostawy, ale też  sprawność pracowników, znajomość procedur i zwyczajnie - ludzkie zaangażowanie.
(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.