Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstaje ostatni Budynek w Prologis Park Wrocław III

Prologis, Inc., rozpoczął budowę obiektu klasy A o powierzchni 18 240 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław III. Poprzez dostępność mniejszych modułów magazynowych w nowej inwestycji - już od 650 mkw, developer oferuje klientom największą elastyczność w wynajmie powierzchni logistycznej na rynku wrocławskim. Zakończenie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2014 roku. Na podstawie zawartych umów przednajmu, wynajęte zostało już 6 800 metrów kwadratowych powierzchni.

Transakcje obejmują:
•    5 500 metrów kwadratowych dla największego dystrybutora farmaceutyków w Polsce – firmy Neuca, która planuje dalszy rozwój swojej działalności w regionie. Umowa została zawarta na 10 lat;
oraz
•    1 300 metrów kwadratowych dla firmy Metalcom, dostawcy elementów złącznych, techniki do kotwienia i niestandardowych wyrobów złącznych, która wybrała lokalizację, ze względu na dostępność małych modułów klasy A posiadających dok i bramy wjazdowe z poziomu 0.

- Od wielu miesięcy obserwujemy rosnący popyt na nowoczesną powierzchnię magazynową w rejonie Wrocławia – powiedziała Ewa Zawadzka, vice president, head of development, Prologis w Polsce. - Budynek zaspokoi potrzeby dużych i małych firm, które poszukują powierzchni wysokiej jakości, dostosowanej do ich indywidualnych oczekiwań.

Prologis Park Wrocław III położony jest tuż przy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, przy ulicy Granicznej,  7 kilometrów na południowy-wschód od Wrocławia i 3,5 kilometra od lotniska. Park o powierzchni ponad 130 000  metrów kwadratowych jest wynajęty w 91 procentach. Po zakończeniu nowej inwestycji park będzie w pełni zabudowany.
Prologis jest największym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce oferującym 1,97 miliona metrów kwadratowych  powierzchni logistycznej (stan na 31 grudnia 2013 r.).

(źr. za inf. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.