Konto pracodawcy


InPost zamierza wyprzedzić DHL

Operator pocztowy InPost wchodzi z paczkomatami na Cypr, to kolejna lokalizacja po Estonii, Rosji i Hiszpanii. Umowa została zawarta na mocy przetargu, organizowanego przez cypryjską pocztę publiczną. Zgodnie z zapowiedzią firmy, jeszcze w 2011 roku całodobowe automaty do nadawania i odbierania przesyłek dostępne będą w co najmniej 8 krajach, a w perspektywie najbliższych trzech lat - już na terenie całej Europy.

 

Dzięki tym inwestycjom przychody Grupy Integer.pl - właściciela InPostu, w ciągu kilku najbliższych lat wyniosą około 20-40 mln euro. Grupa zapowiada, ze do końca 2011 roku wejdzie jeszcze na cztery rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Paczkomaty będą dostępne również na Litwie i Ukrainie oraz w Czechach i na Słowacji. Jednocześnie spółka prowadzi zaawansowane rozmowy biznesowe z 20 partnerami z całego świata.


- Nie pozostawiamy żadnych złudzeń naszej konkurencji. Teraz możemy mówić już o walce nie tylko na polskim rynku usług pocztowych, ale też o rozpoczynającej się rywalizacji na gruncie europejskim. Jesteśmy przekonani, że tak, jak w przypadku naszego rynku, paczkomaty okażą się rewolucyjnym rozwiązaniem również za jego granicami. Estonia, Rosja, Hiszpanii i Cypr to dopiero pierwszy etap międzynarodowego natarcia. - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl


Grupa Integer.pl opiera zagraniczny rozwój usługi paczkomatowej na trzech założeniach biznesowych:
sprzedaż samej technologii (np. działalność w Estonii)
tworzenie podmiotów zależnych z lokalnymi partnerami (np. umowa na rozwój usługi w Rosji)
duże inwestycje, w ramach których firma będzie samodzielnie uruchamiać paczkomaty na rynkach zagranicznych

 

- Obecnie nasze paczkomaty są drugą co wielkości siecią tego typu urządzeń na świecie, a ich popularność systematycznie rośnie. Zakładamy, że tak ekspansywne wejście na zagraniczne rynki sprawi, że już za trzy lata osiągniemy pierwszą pozycję na rynku pod względem dostępności i zasięgu tej rewolucyjnej usługi, wyprzedzając tym samym niemiecki DHL – dodaje prezes Brzoska.

 

W sierpniu 2011 roku Integer.pl zawarł umowę z lokalną firmą kurierską, obejmującą projekt, produkcję, dostawę oraz instalację paczkomatów na terenie Hiszpanii. Docelowo w tym regionie rozlokowanych zostanie kilkaset urządzeń. Pierwszy etap prac realizowany będzie do końca 2011 roku i wyceniany jest na 0,5 mln euro. Wartość całego kontraktu szacowana jest na 8,5 mln euro. Dzięki kompatybilności rozwiązań technologicznych już w 2012 roku możliwe będzie nadawanie paczek za pośrednictwem paczkomatów zarówno do Hiszpanii, jak i odbiór w Polsce przesyłek zagranicznych z tego kraju.
Z kolei w lipcu 2011 roku grupa podpisała kontrakt z iTech – funduszem nowoczesnych technologii, należącym do Grupy QIWI – wraz z którym utworzy spółkę celową QIWI Post. Jej zadaniem będzie rozwój biznesu paczkomatowego w ponad 30 miastach w Rosji. Etap pilotażowy startuje już w sierpniu 2011 roku i zakłada uruchomienie 40 automatów w Moskwie w okresie najbliższych 6 miesięcy. Na ulicach rosyjskich miast stanie łącznie około 440 Paczkomatów. Grupa QIWI zainwestuje w projekt do 30 mln dolarów.

Ponadto, w lutym 2011 roku firma wygrała kontrakt na dostawę 38 paczkomatów dla estońskiej poczty publicznej Eesti Post. Umowa zakłada również partnerstwo technologiczne oraz doradztwo biznesowe i consulting w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi na terenie Estonii. Wartość I etapu realizacji zlecenia wynosi 950 tys. euro. Grupa zakłada jednocześnie możliwość systematycznego zwiększania liczby zamówionych urządzeń.

W Polsce Integer.pl uruchomił dotychczas 420 paczkomatów na terenie całego kraju i ma w planach instalację kolejnych 200 urządzeń jeszcze w 2011 roku. Spółka zakłada docelowo rozwinięcie na terenie Polski sieci 1.000 urządzeń do końca 2012 roku na terenie Polski.
(źr. Grupa Integer.pl)

kobiety w logistyce
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
Koronawirus - KE opublikowała wytyczne dla transportu
Koronawirus: Jakie wyzwania stoją przed pracownikami?
Holandia wprowadza obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych w kabotażu
Duńska płaca minimalna obejmie transport kombinowany i kabotaż
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Covid-19 – osłabienie walut wpływa na rynek nieruchomości
Jak utrzymać ciągłość łańcuchów dostaw na rynku beverage w czasach epidemii?
Potrzebne są regulacje pracy zdalnej w przepisach Kodeksu pracy
Koronawirus wymusi uregulowanie prawne pracy zdalnej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Agility dostarcza ponad 500 ładunków do Omanu
Emirates zawiesiły większość lotów pasażerskich, połączenia cargo bez zmian
Dachser rozszerza most powietrzny do Chin
Rynek magazynowy odporny na koronawirusa?
CEVA Logistics wyczarterowała 86 frachtowców aby wesprzeć łańcuchy dostaw
Lublin w czołówce miast CEE
Grupa Fracht uruchamia regularne loty cargo na trasie Europa - USA
GEFCO Polska uruchamia regularne przewozy do Maroka
Omega Pilzno zwiększa flotę o 50 nowych ciągników siodłowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC