Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstanie nowa powierzchnia magazynowa - 27 tys. mkw w Prologis Park Wrocław V

Prologis ogłosił budowę obiektu spekulacyjnego o powierzchni magazynowej 27 tys. mkw na terenie Prologis Park Wrocław V.

- Wrocław jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji z najniższym wskaźnikiem wolnej powierzchni magazynowej w Polsce – powiedział Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. Cztery obiekty build-to-suit (BTS), wybudowane w ciągu ostatnich dwóch lat, na terenie Prologis Park Wrocław V potwierdzają zaufanie klientów do realizowanych przez nas projektów oraz rosnący popyt na tę lokalizację wśród najemców. Dzięki własnemu bankowi gruntów jesteśmy w stanie w każdej chwili odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku i rozpocząć budowę obiektu dystrybucyjnego.

Prologis Park Wrocław V to cztery budynki BTS, o łącznej powierzchni ponad 90 tys. metrów kwadratowych, wybudowane dla Eko Holding, Neonet, Tradis i UPM Raflatac. Park może zostać rozbudowany o kolejne 125 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Prologis Park Wrocław V zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia, w Nowej Wsi Wrocławskiej, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław Bielany, przy skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin-Wrocław-Ukraina) z drogą ekspresową S8/E67.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio o wielkości ponad 3,6 miliona metrów kwadratowych powierzchni, Prologis jest największym właścicielem obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 grudnia 2013 r.).
(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.