Dodaj ogłoszenie o pracy


Firma Ejko w Prologis Park Błonie

Operator logistyczny Ejko wynajął blisko 3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w parku Prologisa w Błoniu. Firma Ejko specjalizuje się w logistyce transportowej oraz spedycji towarów wielogabarytowych na terenie kraju oraz w skali międzynarodowej. Świadczy usługi w zakresie transportu chłodniczego, morskiego, lotniczego, kolejowego, przewozu ładunków drobnicowych i ponadgabarytowych.

Ejko s.j. powstała w 1990 r., dysponuje nowoczesną bazą przeładunkową i zapleczem magazynowym. W związku z rozwojem firma wynajęła kolejne 3 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Prologis Park Błonie, który dzięki wysokiemu standardowi budynków centrum spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów w zakresie logistyki, magazynowania oraz dystrybucji o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

- Widzimy coraz większe zróżnicowane w ramach regionu. W ostatnim czasie zyskują lokalizacje poza granicami miasta ze względu na poprawę efektywności lokalizacji i dużo niższe, niż w mieście stawki czynszów. W 2013 r. popyt na powierzchnie magazynowe w regionie wyniósł ok. 570 tys. mkw., z czego ponad 80 proc. przypadło na II i III strefę Warszawy. Pierwsze miesiące tego roku potwierdzają ten trend. Wskaźnik pustostanów w Warszawie utrzymuje się na poziomie 22 proc., w II strefie Warszawy obecnie wynosi o 10 pkt. procentowych mniej - komentuje Renata Osiecka, partner zarządzająca AXI IMMO, która pośredniczyła w umowie najmu.  I dodaje - Dzięki oddaniu do użytku kolejnych odcinków obwodnicy Warszawy S2 czy budowie trasy S8 Warszawa – Wrocław coraz więcej firm decyduje się wyprowadzkę poza granice miasta. Okazuje się, że organizacja dystrybucji jest tańsza, pomimo dojazdu, a równie efektywna przy położeniu magazynu w Nadarzynie czy Błoniu. Wiele firm, które pierwotnie poszukiwały powierzchni w dzielnicy Okęcie czy Włochy, ostatecznie decydują się na Janki, Nadarzyn lub Błonie.

rak za info Axi Immo

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.