Dodaj ogłoszenie o pracy


Drugie połączenie PEKAES-u do Niemiec

Kilkudziesięcioprocentowy wzrost przewozów obsługiwanych przez PEKAES pomiędzy Polską a naszym najważniejszym sąsiadem  w 2013 r. sprawił, że w lutym spółka otworzyła już drugie, codziennie połączenie z i do Niemiec. Dzięki temu jej klienci mogą liczyć na skrócony czas obsługi i większą elastyczność oferty.
Od lutego klienci PEKAES mają do dyspozycji nie jedną, a dwie stałe linie obsługujące transport do i z Niemiec. Pierwsza kursuje na trasie Śrem k/Poznania - Berlin, a druga będzie jeździć z Wrocławia do Norymbergii. Transporty na obydwu liniach wykonywane są codziennie.

Przypomnijmy, że według danych Ministerstwa Gospodarki w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku polski eksport do Niemiec wzrósł o 4,5% do 28,3 mld zł. To korzystny wynik jeśli wziąć pod uwagę cały eksport do UE, który w tym okresie wzrósł o 3,4%. Jeszcze wolniej rósł eksport do krajów strefy euro (2,5%). Nie oznacza to jednak, że polskie przedsiębiorstwa nie wykorzystują rosnącej gospodarki Niemiec, która w ubiegłym roku rozwijała się w tempie 0,4%, a w przyszłym ma rosnąć nawet o 2%.

PEKAES, jako polska firma transportowo-intermodalna, w 2013 r. zwiększyła eksport towarów do Niemiec o 40% rok do roku, prawie 9-krotnie więcej niż cały eksport w tym kierunku. Import towarów obsługiwany przez spółkę zwiększył się w tym czasie o 20%.
- Wzrost przewozów do Niemiec oraz z Niemiec do Polski to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kierunków obsługiwanych przez nas w ubiegłym roku. Wciąż otrzymujemy dodatkowe zapytania od naszych obecnych i potencjalnych klientów dotyczące obsługi na tym kierunku. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zdecydowaliśmy się uruchomić dodatkową linię, która będzie codziennie do dyspozycji naszych klientów - mówi Marek Tkaczyk, dyrektor drobnicy międzynarodowej spółki.
Strategicznym partnerem PEKAES w obsłudze transportu do Niemiec jest Emons, niemiecka firma logistyczno-transportowa o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu. Jako jedna z kilku firm w Niemczech dysponuje własną siecią dystrybucji, pokrywającą obszar całych Niemiec i umożliwiającą systemowy transport przesyłek drobnicowych.
za info Pekaes

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.