Dodaj ogłoszenie o pracy


Drugie połączenie PEKAES-u do Niemiec

Kilkudziesięcioprocentowy wzrost przewozów obsługiwanych przez PEKAES pomiędzy Polską a naszym najważniejszym sąsiadem  w 2013 r. sprawił, że w lutym spółka otworzyła już drugie, codziennie połączenie z i do Niemiec. Dzięki temu jej klienci mogą liczyć na skrócony czas obsługi i większą elastyczność oferty.
Od lutego klienci PEKAES mają do dyspozycji nie jedną, a dwie stałe linie obsługujące transport do i z Niemiec. Pierwsza kursuje na trasie Śrem k/Poznania - Berlin, a druga będzie jeździć z Wrocławia do Norymbergii. Transporty na obydwu liniach wykonywane są codziennie.

Przypomnijmy, że według danych Ministerstwa Gospodarki w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku polski eksport do Niemiec wzrósł o 4,5% do 28,3 mld zł. To korzystny wynik jeśli wziąć pod uwagę cały eksport do UE, który w tym okresie wzrósł o 3,4%. Jeszcze wolniej rósł eksport do krajów strefy euro (2,5%). Nie oznacza to jednak, że polskie przedsiębiorstwa nie wykorzystują rosnącej gospodarki Niemiec, która w ubiegłym roku rozwijała się w tempie 0,4%, a w przyszłym ma rosnąć nawet o 2%.

PEKAES, jako polska firma transportowo-intermodalna, w 2013 r. zwiększyła eksport towarów do Niemiec o 40% rok do roku, prawie 9-krotnie więcej niż cały eksport w tym kierunku. Import towarów obsługiwany przez spółkę zwiększył się w tym czasie o 20%.
- Wzrost przewozów do Niemiec oraz z Niemiec do Polski to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kierunków obsługiwanych przez nas w ubiegłym roku. Wciąż otrzymujemy dodatkowe zapytania od naszych obecnych i potencjalnych klientów dotyczące obsługi na tym kierunku. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zdecydowaliśmy się uruchomić dodatkową linię, która będzie codziennie do dyspozycji naszych klientów - mówi Marek Tkaczyk, dyrektor drobnicy międzynarodowej spółki.
Strategicznym partnerem PEKAES w obsłudze transportu do Niemiec jest Emons, niemiecka firma logistyczno-transportowa o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu. Jako jedna z kilku firm w Niemczech dysponuje własną siecią dystrybucji, pokrywającą obszar całych Niemiec i umożliwiającą systemowy transport przesyłek drobnicowych.
za info Pekaes

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.