Dodaj ogłoszenie o pracy


Konkurs Wing’s Spreaders rozstrzygnięty - Raben przyznał stypendia

(na zdjęciu: Sylwia Gołuchowska, Dyrektor HR Grupy Raben wraz z laureatkami konkursu, Martą Grętkiewicz z WSL (po lewej) oraz Aleksandry Melińskiej z Politechniki Wrocławskiej po prawej)Pod koniec sierpnia 2011 roku odbył się finał konkursu stypendialnego Wing’s Spreaders. Dotyczył obszaru Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – miejsca pracy, stąd nazwa – Humanations. Jury nie zdecydowało się na przyznanie pierwszego miejsca. Wręczono jednak dwie nagrody za zajęcie ex aequo drugiego miejsca po 5000 tys. zł.

 

Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter, bowiem została uruchomiona w dniu dwudziestej rocznicy rozpoczęcia działalności przez Grupę Raben w Polsce. Do finału jury zakwalifikowało projekty trojga studentów – Marty Grętkiewicz z Wyższej Szkoły Logistyki, Aleksandry Melińskiej z Politechniki Wrocławskiej oraz Łukasza Jankowskiego z Wyższej Szkoły Logistyki. Stopień trudności został podniesiony w stosunku do zeszłego roku, bowiem w tej edycji żacy przedstawiali swoje pomysły w języku angielskim.

 

Jednakże jury nie zdecydowało się na przyznanie pierwszego miejsca. Wręczono dwie nagrody za zajęcie ex aequo drugiego miejsca. Roczne stypendia w wysokości 5000 zł każde trafiły do Marty Grętkiewicz oraz Aleksandry Melińskiej, których projekty doskonale się uzupełniały. Pierwsza z Pań przygotowała propozycję realizującą jeden z celów CSR Grupy Raben – troskę o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.
-Bardzo się cieszę, że zostałam laureatką w konkursie Wing’s Spreaders. Było to dla mnie duże wyzwanie, ponieważ jestem studentką pierwszego roku. Tym większa jest moja satysfakcja, że jury doceniło moje starania. Myślę, że ta wygrana to dobry początek w mojej karierze logistyka – podsumowuje dwudziestoletnia Marta Grętkiewicz.

 

Natomiast druga z finalistek wskazała sposoby na zapewnienie atrakcyjnych warunków pracy. Studentki zostały również zaproszone na praktyki, które będą odbywały się w oddziałach Grupy Raben mieszczących się we Wrocławiu i w Gądkach.
- Projekty nadesłane w tegorocznej edycji konkursu ukazały wzrost świadomości wagi idei Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wśród studentów. Jest to jeden z celów projektu stypendialnego Wing’s Spreaders, który realizujemy poprzez zaangażowanie interesariuszy zewnętrznych do wpływania na otoczenie firmowe – podsumowuje Sylwia Gołuchowska, dyrektor HR Grupy Raben.
- Cieszymy się, że po raz drugi nasi studenci wygrywają w konkursie. W ubiegłym roku zwycięzcą został Łukasz Jankowski (również tegoroczny finalista), w obecnej edycji – Marta Grętkiewicz ex aequo ze studentką z Wrocławia. – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.
(źr. Grupa Raben/WSL).

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.