Konto pracodawcy


Konkurs Wing’s Spreaders rozstrzygnięty - Raben przyznał stypendia

(na zdjęciu: Sylwia Gołuchowska, Dyrektor HR Grupy Raben wraz z laureatkami konkursu, Martą Grętkiewicz z WSL (po lewej) oraz Aleksandry Melińskiej z Politechniki Wrocławskiej po prawej)Pod koniec sierpnia 2011 roku odbył się finał konkursu stypendialnego Wing’s Spreaders. Dotyczył obszaru Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – miejsca pracy, stąd nazwa – Humanations. Jury nie zdecydowało się na przyznanie pierwszego miejsca. Wręczono jednak dwie nagrody za zajęcie ex aequo drugiego miejsca po 5000 tys. zł.

 

Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter, bowiem została uruchomiona w dniu dwudziestej rocznicy rozpoczęcia działalności przez Grupę Raben w Polsce. Do finału jury zakwalifikowało projekty trojga studentów – Marty Grętkiewicz z Wyższej Szkoły Logistyki, Aleksandry Melińskiej z Politechniki Wrocławskiej oraz Łukasza Jankowskiego z Wyższej Szkoły Logistyki. Stopień trudności został podniesiony w stosunku do zeszłego roku, bowiem w tej edycji żacy przedstawiali swoje pomysły w języku angielskim.

 

Jednakże jury nie zdecydowało się na przyznanie pierwszego miejsca. Wręczono dwie nagrody za zajęcie ex aequo drugiego miejsca. Roczne stypendia w wysokości 5000 zł każde trafiły do Marty Grętkiewicz oraz Aleksandry Melińskiej, których projekty doskonale się uzupełniały. Pierwsza z Pań przygotowała propozycję realizującą jeden z celów CSR Grupy Raben – troskę o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.
-Bardzo się cieszę, że zostałam laureatką w konkursie Wing’s Spreaders. Było to dla mnie duże wyzwanie, ponieważ jestem studentką pierwszego roku. Tym większa jest moja satysfakcja, że jury doceniło moje starania. Myślę, że ta wygrana to dobry początek w mojej karierze logistyka – podsumowuje dwudziestoletnia Marta Grętkiewicz.

 

Natomiast druga z finalistek wskazała sposoby na zapewnienie atrakcyjnych warunków pracy. Studentki zostały również zaproszone na praktyki, które będą odbywały się w oddziałach Grupy Raben mieszczących się we Wrocławiu i w Gądkach.
- Projekty nadesłane w tegorocznej edycji konkursu ukazały wzrost świadomości wagi idei Społecznej Odpowiedzialności Biznesu wśród studentów. Jest to jeden z celów projektu stypendialnego Wing’s Spreaders, który realizujemy poprzez zaangażowanie interesariuszy zewnętrznych do wpływania na otoczenie firmowe – podsumowuje Sylwia Gołuchowska, dyrektor HR Grupy Raben.
- Cieszymy się, że po raz drugi nasi studenci wygrywają w konkursie. W ubiegłym roku zwycięzcą został Łukasz Jankowski (również tegoroczny finalista), w obecnej edycji – Marta Grętkiewicz ex aequo ze studentką z Wrocławia. – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.
(źr. Grupa Raben/WSL).

kobiety w logistyce
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
Koronawirus - KE opublikowała wytyczne dla transportu
Koronawirus: Jakie wyzwania stoją przed pracownikami?
Holandia wprowadza obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych w kabotażu
Duńska płaca minimalna obejmie transport kombinowany i kabotaż
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Covid-19 – osłabienie walut wpływa na rynek nieruchomości
Jak utrzymać ciągłość łańcuchów dostaw na rynku beverage w czasach epidemii?
Potrzebne są regulacje pracy zdalnej w przepisach Kodeksu pracy
Koronawirus wymusi uregulowanie prawne pracy zdalnej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Agility dostarcza ponad 500 ładunków do Omanu
Emirates zawiesiły większość lotów pasażerskich, połączenia cargo bez zmian
Dachser rozszerza most powietrzny do Chin
Rynek magazynowy odporny na koronawirusa?
CEVA Logistics wyczarterowała 86 frachtowców aby wesprzeć łańcuchy dostaw
Lublin w czołówce miast CEE
Grupa Fracht uruchamia regularne loty cargo na trasie Europa - USA
GEFCO Polska uruchamia regularne przewozy do Maroka
Omega Pilzno zwiększa flotę o 50 nowych ciągników siodłowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC