Dodaj ogłoszenie o pracy


Spedimex z dwucyfrowym wzrostem w 2013 r.

Dla spółki Spedimex, pierwszy kwartał 2014 roku stał się okazją do podsumowania wykonania planu rozwojowego na lata 2010 – 2013. W tym okresie, dostawca usług w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, konsekwentnie wdrażał strategię rozbudowy krajowej sieci dystrybucyjnej. Podjęte działania pozwoliły na zwiększenie przychodów w segmencie usług drobnicowych o blisko 40% oraz wolumenu przesyłek rzędu 50% rok do roku.
W latach 2010 - 2013 działania spółki były skoncentrowane na rozwoju krajowych połączeń drobnicowych. Firma postawiła sobie za cel zbudowanie przeciwwagi do głównej domeny działalności, jaką dotychczas stanowiła logistyka kontraktowa.

- Inicjatorem zmian zapoczątkowanych w roku 2010 i kontynuowanych przez trzy kolejne lata była chęć zwiększenia możliwości operacyjnych naszej spółki – tłumaczy Marcin Bąk, prezes zarządu – a fundamentalnym założeniem powziętej strategii - uzupełnienie naszych kompetencji w kierunku kompleksowego operatora logistycznego.
Wysiłki firmy skupiły się na rozbudowie sieci terminali przeładunkowych. Nowo powstałe obiekty uzupełniły dotychczasową bazę operatora. Zostały usytuowane w głównych aglomeracjach m.in. Warszawie, Rzeszowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku. Obecnie Spedimex dysponuje siecią 12 oddziałów, dzięki którym jest w stanie oferować konkurencyjne cenowo usługi drobnicowe w podstawowym standardzie 24 godzin na terenie całego kraju. Dwutorowo, spółka postawiła również na rozwijanie produktu FTL w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym.
Dzięki cyklicznie realizowanym działaniom, w 2013 roku firma Spedimex odnotowała wzrost przychodów na poziomie 25% w skali całej organizacji. Jednocześnie w obszarze przewozów drobnicowych zanotowano wzrosty rzędu 40% w obszarze przychodów oraz 50% w zakresie obsługiwanego wolumenu, w stosunku do roku poprzedniego.

Plany spółki na najbliższy rok
Spedimex zapowiada dalszą ekspansję sieci połączeń, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, a także rozwiązań w dziedzinie infrastruktury, IT oraz zasobów ludzkich. Kolejne lata upłyną również pod znakiem rozbudowy produktów międzynarodowych, rozszerzenia współpracy z głównymi partnerami w ramach międzynarodowej wymiany towarów, szczególnie w krajach gdzie współpraca handlowa z Polską jest największa. Spółka zapowiada również wzmocnienie pozycji w sektorze sieci handlowych, którego obsługa jest jedną z jej wiodących specjalizacji.
źr. Spedimex

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.