Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zdobył trzy nagrody w „Rankingu Image 2014”

Operator logistyczny Dachser otrzymał trzy główne nagrody w rankingu branżowym,  organizowanym przez niemiecki magazyn Verkehrsrundschau. Spółka osiągnęła najlepsze oceny w kategorii przewozów całpojazdowych i drobnicowych, w logistyce żywności i FMCG oraz w usługach międzynarodowego transportu lotniczego i morskiego.  To trzy kluczowe działalności tego operatora logistycznego.

W ramach badania „Ranking Image 2014” magazyn branżowy Verkehrsrundschau wyłonił najlepsze firmy świadczące usługi transportowe i logistyczne. Ranking powstał na podstawie badania ankietowego instytutu badań rynku Kleffmann na grupie  400 osób, decydujących o logistce w przedsiębiorstwach handlowych i przemysłowych. Badanie bazujące na współczynniku rozpoznawania i reputacji objęło 88 firm logistycznych, świadczących usługi w pięciu kluczowych segmentach rynku.
Dachser zdobył 723 na maksymalnych 1000 punktów w kategorii przewozów całopojazdowych i drobnicowych, 776 w transporcie żywności i produktów FMCG oraz 700 punktów w transporcie lotniczym i morskim. We wszystkich trzech kategoriach Dachser uplasował się na pierwszej pozycji.

W badaniu 96,3 proc. respondentów stwierdziło, że reputacja operatora odgrywa znaczącą rolę w podejmowaniu decyzji o wyborze logistycznego partnera. Według wyników badania, wizerunek operatora logistycznego uzależniony jest od trzech głównych czynników: stosunku ceny do wydajności, orientacji na klienta oraz od jakości usług.

Wyniki badania dostępne są pod adresem: www.verkehrsrundschau.de/image-tl.  

(źr. za inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.