Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zdobył trzy nagrody w „Rankingu Image 2014”

Operator logistyczny Dachser otrzymał trzy główne nagrody w rankingu branżowym,  organizowanym przez niemiecki magazyn Verkehrsrundschau. Spółka osiągnęła najlepsze oceny w kategorii przewozów całpojazdowych i drobnicowych, w logistyce żywności i FMCG oraz w usługach międzynarodowego transportu lotniczego i morskiego.  To trzy kluczowe działalności tego operatora logistycznego.

W ramach badania „Ranking Image 2014” magazyn branżowy Verkehrsrundschau wyłonił najlepsze firmy świadczące usługi transportowe i logistyczne. Ranking powstał na podstawie badania ankietowego instytutu badań rynku Kleffmann na grupie  400 osób, decydujących o logistce w przedsiębiorstwach handlowych i przemysłowych. Badanie bazujące na współczynniku rozpoznawania i reputacji objęło 88 firm logistycznych, świadczących usługi w pięciu kluczowych segmentach rynku.
Dachser zdobył 723 na maksymalnych 1000 punktów w kategorii przewozów całopojazdowych i drobnicowych, 776 w transporcie żywności i produktów FMCG oraz 700 punktów w transporcie lotniczym i morskim. We wszystkich trzech kategoriach Dachser uplasował się na pierwszej pozycji.

W badaniu 96,3 proc. respondentów stwierdziło, że reputacja operatora odgrywa znaczącą rolę w podejmowaniu decyzji o wyborze logistycznego partnera. Według wyników badania, wizerunek operatora logistycznego uzależniony jest od trzech głównych czynników: stosunku ceny do wydajności, orientacji na klienta oraz od jakości usług.

Wyniki badania dostępne są pod adresem: www.verkehrsrundschau.de/image-tl.  

(źr. za inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.