Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zdobył trzy nagrody w „Rankingu Image 2014”

Operator logistyczny Dachser otrzymał trzy główne nagrody w rankingu branżowym,  organizowanym przez niemiecki magazyn Verkehrsrundschau. Spółka osiągnęła najlepsze oceny w kategorii przewozów całpojazdowych i drobnicowych, w logistyce żywności i FMCG oraz w usługach międzynarodowego transportu lotniczego i morskiego.  To trzy kluczowe działalności tego operatora logistycznego.

W ramach badania „Ranking Image 2014” magazyn branżowy Verkehrsrundschau wyłonił najlepsze firmy świadczące usługi transportowe i logistyczne. Ranking powstał na podstawie badania ankietowego instytutu badań rynku Kleffmann na grupie  400 osób, decydujących o logistce w przedsiębiorstwach handlowych i przemysłowych. Badanie bazujące na współczynniku rozpoznawania i reputacji objęło 88 firm logistycznych, świadczących usługi w pięciu kluczowych segmentach rynku.
Dachser zdobył 723 na maksymalnych 1000 punktów w kategorii przewozów całopojazdowych i drobnicowych, 776 w transporcie żywności i produktów FMCG oraz 700 punktów w transporcie lotniczym i morskim. We wszystkich trzech kategoriach Dachser uplasował się na pierwszej pozycji.

W badaniu 96,3 proc. respondentów stwierdziło, że reputacja operatora odgrywa znaczącą rolę w podejmowaniu decyzji o wyborze logistycznego partnera. Według wyników badania, wizerunek operatora logistycznego uzależniony jest od trzech głównych czynników: stosunku ceny do wydajności, orientacji na klienta oraz od jakości usług.

Wyniki badania dostępne są pod adresem: www.verkehrsrundschau.de/image-tl.  

(źr. za inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.