Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa agencja celna DHL GF we Wrocławiu

DHL Global Forwarding rozszerza swoje usługi celne o nowe lokalizacje.  Na początku września firma uruchomiła nowy dział celny oraz magazyn czasowego składowania na terminalu lotniczym we Wrocławiu.

 

Na razie do nowej lokalizacji oddelegowano dwóch pracowników firmy, którzy zajmować się będą obsługą celną towarów przywożonych i wywożonych z kraju. W ramach swojej oferty agencja świadczyć będzie usługi celne obejmujące kompleksową obsługę zarówno importu, eksportu, jak i tranzytu towarów, w tym: usługi celne w eksporcie oraz imporcie (dopuszczenie do obrotu, tranzyt, procedura gospodarcza, procedura  odprawy z ostatecznym przeznaczeniem, wywóz, powrotny wywóz); usługi w zakresie deklaracji Intrastat. Firma oferuje także regulowanie należności celnych przez korzystanie z zabezpieczeń należności celnych DGF oraz usługi w zakresie legalizacji świadectw pochodzenia oraz świadectw przewozowych Eur.1, ATR.
Oprócz tego, firma stworzyła  możliwość obsługi celnej poza standardowymi godzinami urzędowania, (UC czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 19:00).
(źr. DHL GF)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.