Dodaj ogłoszenie o pracy


Fracht FWO Polska zakończył proces dostawy turbiny do Meksyku – jak to zorganizowano?

Firma Fracht FWO Polska wraz z Fracht AG zakończyła ostatni etap kompleksowego projektu obejmującego wysyłkę do Meksyku turbiny parowej wraz z akcesoriami. Skomplikowane przedsięwzięcie logistyczne wymagało wykorzystania wszystkich gałęzi transportu.

Realizowane było w kilku, rozłożonych w czasie etapach:
1)    Transport drogowy i morski przesyłki ponadgabarytowej – turbiny parowej
2)    Transport kontenerów Flat Rack i Open Top OOG oraz DV z akcesoriami
3)    Wysyłka akcesoriów transportem lotniczym

W gestii Fracht FWO Polska było zabezpieczenie turbiny parowej na czas przewozu oraz zorganizowanie jej transportu drogowego, a także wszelkich czynności załadunkowych i przeładunkowych. Akcesoria odbierane były transportem kołowym od wielu dostawców zlokalizowanych w różnych miejscach w Europie, a następnie dostarczane do portu w Gdyni gdzie pracownicy Fracht FWO Polska osobiście nadzorowali ich załadunek do kontenerów. Końcowym etap podróży akcesoriów, organizowanym przez Fracht AG, był transport morski do portu i dostawa do miejsca docelowego w Meksyku. Ostatnia partia akcesoriów została wysłana transportem lotniczym z Warszawy do Mexico City tak, aby cały  projekt został ukończony w terminie wymaganym przez klienta.

Realizacja poszczególnych etapów przebiegała zgodnie z założonym harmonogramem i kosztorysem, dostarczając wszystkim zaangażowanym dużo satysfakcji. Efektywna współpraca pomiędzy firmami z grupy Fracht zadecydowała o sukcesie całego przedsięwzięcia.

(źr. Fracht FWO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.