Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser Air & Sea Logistics Polska zmienił siedzibę

Od 27 stycznia br. biuro polskiego przedstawicielstwa dywizji Dachser Air & Sea Logistics ma nową lokalizację. Firma ma swoje biura w nowoczesnym kompleksie biurowym Okęcie Business Park przy ul. 17 Stycznia w Warszawie.

Operator logistyczny przeprowadził się do nowo oddanej do użytkowania, innowacyjnej inwestycji. - W naszym nowym biurze w Okęcie Business Park będziemy mieli nie tylko lepsze, bardziej komfortowe warunki, ale przede wszystkim większą powierzchnię biurową, z możliwością jej powiększenia w przyszłości. Nowe biuro to ukłon nie tylko w stronę naszych pracowników, ale przede wszystkim klientów, których dzięki tej zmianie będziemy mogli obsługiwać jeszcze bardziej efektywnie – mówi Robert Pastryk, Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics w Polsce. Powierzchnia biurowa wynajmowana przez operatora logistycznego wynosi obecnie 315 mkw.

Okęcie Business Park
Budynek Corius, w którym będzie się mieściło nowe biuro Dachser Air & Sea Logistics, może pochwalić się prestiżowym certyfikatem ekologicznym LEED (Leadreship in Energy and Environmental Design), zaświadczającym o efektywności energetycznej budynku i jego minimalnym wpływie na środowisko. Inwestorem oraz zarządzającym Okęcie Business Park jest Globe Trade Centre S.A, jeden z czołowych deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz firmy Dachser Air & Sea Logistics, w kompleksie będą miały swoje biura firmy takie jak: Funai, Itaka, EFG Eurobank, Avon, EGIS oraz Pandora.

(źr. inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.