Dodaj ogłoszenie o pracy


9. oddział Dachsera w Szwajcarii

Międzynarodowy operator logistyczny – firma Dachser, tworząc nowy oddział w Lyss w regionie Berna, umacnia swoją pozycję w Szwajcarii. Dziewiąty już oddział firmy w Szwajcarii będzie prowadził operacje na powierzchni ponad 12 tys. mkw., a jego włączenie do sieci wpłynie znacząco na usprawnienie globalnych operacji całej organizacji. Dzięki otworzeniu oddziału w regionie powstanie nowych 40 miejsc pracy. Rozpoczęcie działalności nowego oddziału planowane jest na wrzesień 2014 roku.
Nowy oddział Dachser w kantonie Berna, dołączając do istniejących już lokalizacji w kantonach Zurych, Bazylea, Sankt Gallen oraz Vaud, dopełni  istniejącą sieć oddziałów operatora na terenie Szwajcarii.

- Nowa lokalizacja pozwoli nam rozwijać działalność w regionie Berna oraz odciążyć oddział w Birsfelden – wyjaśnia Urs Häner, Country Manager Dachser w Szwajcarii. Bliskość nowej lokalizacji do Szwajcarii zachodniej skróci czas transportu w regionie do jednego dnia. Lyss będzie kolejnym ważnym węzłem dla całej  europejskiej sieci operatora. - Dzięki aktualnej sieci oddziałów, Dachser będzie godnie reprezentowany we wszystkich najważniejszych centrach ekonomicznych Szwajcarii – dodaje  Urs  Häner.
W oddziale w Lyss powstanie 40 nowych miejsc pracy – zatrudnieni zostaną pracownicy administracyjni, magazynowi oraz spedytorzy. Miasto Lyss bardzo pozytywnie przyjęło nowego inwestora o czym mówi Andreas Hegg, burmistrz Lyss - Na rozwoju rynku usług logistycznych w naszym regionie z pewnością skorzystają lokalne małe przedsiębiorstwa, rzemieślnicy oraz  fabryki. Oprócz stworzenia nowych miejsc pracy, Dachser przyczyni się do urozmaicenia portfolio branż funkcjonujących w regionie Lyss.
Pierwszy etap inwestycji obejmie budowę magazynu dla towarów przemysłowych o powierzchni 2260 mkw., umożliwiającego jednoczesny załadunek i rozładunek 18 ciężarówek oraz biurowca. Każde z pięter dwupoziomowego biura będzie miało powierzchnię 680 mkw. Dodatkowo zaplanowano obszar o powierzchni 4.000 mkw. pod ewentualną rozbudowę obiektu w przyszłości. Drugi zakładany etap budowy ma być realizowany w 2019 roku.

Dachser Spedition AG (Dachser Szwajcaria) jest spółką-córką międzynarodowego operatora logistycznego Dachser z siedziba w Kempten w Niemczech. Pierwszy oddział firmy w Szwajcarii został otworzony w 1967 roku. Aktualnie szwajcarski oddział Dachser ma osiem oddziałów, w 2012 roku zatrudniał 239 pracowników i wygenerował dochód brutto w wysokości prawie 163 tys. CHF oraz przetransportował 506 600 przesyłek o łącznej wadze 332 900 ton.  
za info Dachser

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.