Dodaj ogłoszenie o pracy


9. oddział Dachsera w Szwajcarii

Międzynarodowy operator logistyczny – firma Dachser, tworząc nowy oddział w Lyss w regionie Berna, umacnia swoją pozycję w Szwajcarii. Dziewiąty już oddział firmy w Szwajcarii będzie prowadził operacje na powierzchni ponad 12 tys. mkw., a jego włączenie do sieci wpłynie znacząco na usprawnienie globalnych operacji całej organizacji. Dzięki otworzeniu oddziału w regionie powstanie nowych 40 miejsc pracy. Rozpoczęcie działalności nowego oddziału planowane jest na wrzesień 2014 roku.
Nowy oddział Dachser w kantonie Berna, dołączając do istniejących już lokalizacji w kantonach Zurych, Bazylea, Sankt Gallen oraz Vaud, dopełni  istniejącą sieć oddziałów operatora na terenie Szwajcarii.

- Nowa lokalizacja pozwoli nam rozwijać działalność w regionie Berna oraz odciążyć oddział w Birsfelden – wyjaśnia Urs Häner, Country Manager Dachser w Szwajcarii. Bliskość nowej lokalizacji do Szwajcarii zachodniej skróci czas transportu w regionie do jednego dnia. Lyss będzie kolejnym ważnym węzłem dla całej  europejskiej sieci operatora. - Dzięki aktualnej sieci oddziałów, Dachser będzie godnie reprezentowany we wszystkich najważniejszych centrach ekonomicznych Szwajcarii – dodaje  Urs  Häner.
W oddziale w Lyss powstanie 40 nowych miejsc pracy – zatrudnieni zostaną pracownicy administracyjni, magazynowi oraz spedytorzy. Miasto Lyss bardzo pozytywnie przyjęło nowego inwestora o czym mówi Andreas Hegg, burmistrz Lyss - Na rozwoju rynku usług logistycznych w naszym regionie z pewnością skorzystają lokalne małe przedsiębiorstwa, rzemieślnicy oraz  fabryki. Oprócz stworzenia nowych miejsc pracy, Dachser przyczyni się do urozmaicenia portfolio branż funkcjonujących w regionie Lyss.
Pierwszy etap inwestycji obejmie budowę magazynu dla towarów przemysłowych o powierzchni 2260 mkw., umożliwiającego jednoczesny załadunek i rozładunek 18 ciężarówek oraz biurowca. Każde z pięter dwupoziomowego biura będzie miało powierzchnię 680 mkw. Dodatkowo zaplanowano obszar o powierzchni 4.000 mkw. pod ewentualną rozbudowę obiektu w przyszłości. Drugi zakładany etap budowy ma być realizowany w 2019 roku.

Dachser Spedition AG (Dachser Szwajcaria) jest spółką-córką międzynarodowego operatora logistycznego Dachser z siedziba w Kempten w Niemczech. Pierwszy oddział firmy w Szwajcarii został otworzony w 1967 roku. Aktualnie szwajcarski oddział Dachser ma osiem oddziałów, w 2012 roku zatrudniał 239 pracowników i wygenerował dochód brutto w wysokości prawie 163 tys. CHF oraz przetransportował 506 600 przesyłek o łącznej wadze 332 900 ton.  
za info Dachser

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.