Dodaj ogłoszenie o pracy


Już nie Wincanton, a Raben Trans European

Grupa Raben ogłosiła sfinalizowanie zakupu od Wincanton niemieckiej sieci drogowej oraz spółek zlokalizowanych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Plan przejęcia znany był już na początku czerwca br., natomiast z dniem 1 września transakcja doszła do skutku.

Obecnie, po konsolidacji obu firm, w Grupie Raben pracuje ponad 7,5 tys., zamiast 5,2tys. osób. Przed przejęciem Grupa Raben oferowała swoje usługi w 77, aktualnie w 133 lokalizacjach.

 

- Z radością witamy część Wincanton w Grupie Raben. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej transakcji wielu doświadczonych i wartościowych Pracowników zasili nasze szeregi, przez co  będziemy mogli dzielić się  know-how oraz umocnić naszą pozycję rynkową. Jednocześnie, dzięki tej transakcji,  pragniemy wnieść wartość dodaną do relacji z Klientami. Wierzymy, że dzięki synergii dwóch firm będziemy jeszcze efektywniej świadczyć usługi logistyczne niż dotychczas” – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

 

Jak mówi Ewald Raben, transakcja ta jest kamieniem milowym i krokiem naprzód na drodze do uzyskania pozycji lidera Grupy w Europie Środkowej i Wschodniej. - Aktualnie musimy skoncentrować  się na sfinalizowaniu i poprawnym wdrożeniu planu integracji, stworzonego wspólnie z Pracownikami niegdysiejszej firmy Wincanton. Pierwszym krokiem będzie zmiana nazwy z Wincanton na Raben Trans European” – dodaje Ewald Raben.
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.