Dodaj ogłoszenie o pracy


Już nie Wincanton, a Raben Trans European

Grupa Raben ogłosiła sfinalizowanie zakupu od Wincanton niemieckiej sieci drogowej oraz spółek zlokalizowanych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji. Plan przejęcia znany był już na początku czerwca br., natomiast z dniem 1 września transakcja doszła do skutku.

Obecnie, po konsolidacji obu firm, w Grupie Raben pracuje ponad 7,5 tys., zamiast 5,2tys. osób. Przed przejęciem Grupa Raben oferowała swoje usługi w 77, aktualnie w 133 lokalizacjach.

 

- Z radością witamy część Wincanton w Grupie Raben. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej transakcji wielu doświadczonych i wartościowych Pracowników zasili nasze szeregi, przez co  będziemy mogli dzielić się  know-how oraz umocnić naszą pozycję rynkową. Jednocześnie, dzięki tej transakcji,  pragniemy wnieść wartość dodaną do relacji z Klientami. Wierzymy, że dzięki synergii dwóch firm będziemy jeszcze efektywniej świadczyć usługi logistyczne niż dotychczas” – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

 

Jak mówi Ewald Raben, transakcja ta jest kamieniem milowym i krokiem naprzód na drodze do uzyskania pozycji lidera Grupy w Europie Środkowej i Wschodniej. - Aktualnie musimy skoncentrować  się na sfinalizowaniu i poprawnym wdrożeniu planu integracji, stworzonego wspólnie z Pracownikami niegdysiejszej firmy Wincanton. Pierwszym krokiem będzie zmiana nazwy z Wincanton na Raben Trans European” – dodaje Ewald Raben.
(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.