Dodaj ogłoszenie o pracy


Z Hamburga do Gdyni - powstała nowa agencja celna

W dniu 1 września 2011 swoje otwarcie i działalność w Polsce ogłosiła Agencja celna Porath GmbH Customs Agents z Hamburga. Pierwszy polski oddział powstał w Gdyni. Utworzenie spółki w Polsce to reakcja hamburskich ekspertów celnych na rosnące zapotrzebowanie w zakresie obsługi celnej w największym sąsiednim kraju wschodnioeuropejskim.

 

Firma Porath kontakty gospodarcze w Polsce rozbudowuje już od trzech lat. Ekspansja następowała błyskawicznie. W porównaniu z rokiem 2008 firmie Porath udało się w roku 2010 zwiększyć obroty w tym segmencie o ponad 260 procent. - W ubiegłych latach coraz większa liczba klientów z Polski decydowała się na współpracę z nami - mówi Thorsten Porath, Dyrektor Zarządzający firmy Porath Customs Agents. - A więc założenie własnej spółki w Polsce było dla nas logiczną konsekwencją tego rozwoju. Agencja celna Porath oferuje w Polsce cały wachlarz swoich usług celnych, w tym przedstawicielstwo fiskalne. W polskim oddziale w Gdyni, firma Porath zatrudnia łącznie 38 pracowników. Właściciele firmy oczekują wzrostu obrotów w roku 2011. Oprócz Gdyni firma posiada od 2006 roku filię na lotnisku we Frankfurcie, a od roku 2008 w Bremerhaven. Od czasu założenia rodzinnego przedsiębiorstwa w roku 1985 jego siedzibą główną pozostaje Hamburg. Roczne obroty firmy kształtują się na poziomie 3 milionów euro, zalicza się ją do przodujących agencji celnych w Niemczech.
(Źr. Porath)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.