Dodaj ogłoszenie o pracy


2013 – wyjątkowo udany dla Dachsera

Jak zapewnia firma Dachser – rok 2013 był wyjątkowo udany. Operator chwali się, że pozyskał szereg nowych klientów oraz przewiózł rekordowo dużą liczbę przesyłek.

Firma znacząco zwiększyła obroty, głównie dzięki pozyskaniu nowych kontraktów oraz rozwojowi sieci. W drugiej połowie roku imponujące wręcz wyniki notowali polscy eksporterzy, co przełożyło się na wyjątkowo duży wzrost liczby oraz wolumenu przesyłek.

- W październiku, w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim,  osiągnęliśmy blisko 20-procentowy wzrost transportów w eksporcie – mówi Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser Sp. z o.o. - W ostatnim kwartale odnotowaliśmy ponad dwukrotny wzrost ilości przesyłek transportowanych na Bałkany, do Bułgarii, Szwajcarii i Włoch – dodaje.

Na przełomie lat 2012 i 2013 Dachser połączył siły z wieloletnim partnerem biznesowym – największym operatorem logistycznym na Półwyspie Iberyjskim – firmą Azkar, co również miało znaczący wpływ na zainteresowanie klientów przewozami i wzrost obrotów na tym kierunku.

Wzmożona aktywność oraz dobre wyniki polskich przedsiębiorców eksportujących  m. in. na kierunki wschodnie przełożyły się na wzrost obrotów oddziału Dachser Cargoplus, uruchomionego we wrześniu 2012 roku, realizującego usługi całopojazdowe (FTL) oraz drobnicowe i LTL dla krajów WNP, Maghrebu (północno-zachodnia Afryka) oraz Turcji.

- W ciągu ostatniego roku Cargoplus obsłużył rekordowy wolumen przesyłek w kierunkach wschodnich (Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan), do krajów Maghrebu (Maroko, Tunezji i Libii) oraz Turcji – mówi Grzegorz Lichocik.

Efektem dynamicznego rozwoju firmy w Polsce była zmiana lokalizacji oraz rozbudowa warszawskiego oddziału firmy Dachser. Wiosną 2013 roku nowy obiekt administracyjno-magazynowy przejął funkcje dotychczasowego oddziału, którego lokalizacja i niewystarczająca do obsługi rosnącej liczby przesyłek powierzchnia magazynowa znacznie ograniczały możliwości produkcyjne. Klienci operatora zyskali nie tylko korzystniejszą logistycznie lokalizację, ale przede wszystkim nowe możliwości dzięki większej powierzchni operacyjnej i magazynowej.

Prognozy dla branży na przyszłość

- W najbliższych latach będziemy obserwowali dalszy i zapewne coraz bardziej dynamiczny rozwój wymiany handlowej pomiędzy krajami, zwłaszcza wewnątrz Unii Europejskiej, która zapewnia nieskrępowany przepływ towarów i kapitału – mówi Grzegorz Lichocik. - Z pewnością outsourcing procesów logistycznych stanie się dla wielu firm elementem strategii, pozwalającym na koncentrację na głównej działalności, a przy wyborze operatora obok czynników jakościowych i ceny coraz większe znaczenie będzie miał zasięg jego usług. Najważniejsze będzie szybkie dotarcie z produktami do rynków docelowych – podkreśla.

Według Grzegorza Lichocika, obserwowane zmiany w branży TSL pokazują silną tendencję do koncentracji biznesu wokół dynamicznie rozrastających się firm globalnych oraz zdecydowany spadek znaczenia przedsiębiorstw lokalnych. Najwięksi gracze na rynku usług logistycznych umacniają swoje pozycje i rozszerzają zasięg działania nie tylko dzięki organicznemu wzrostowi, ale również poprzez przejęcia. Taki trend ma utrzymywać się w kolejnych latach.

(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.