Dodaj ogłoszenie o pracy


SKAT Transport zainwestował w kolejny system informatyczny

SKAT Transport inwestuje w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania usprawniające procesy biznesowe. Firma wdrożyła system informatyczny Puls Worklof do elektronicznego obiegu dokumentów.

– Automatyzacja procesu biznesowego jest niezwykle istotna i sprzyja rozwojowi firmy. Wdrożenie nowoczesnego, elektronicznego obiegu dokumentów to wiele korzyści biznesowych. System znacznie usprawnia komunikację wewnętrzną i ogranicza wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych, co przekłada się na realne oszczędności.  Skrócenie czasu obiegu dokumentów  wpływa  na zwiększenie efektywności zarządzania procesami wewnętrznymi firmy. Wdrożenie zakończyło się w grudniu tego roku – mówi Waldemar Łazarczyk, prezes SKAT Transport.

Nowy system informatyczny (Plus Workflow) umożliwia w pełni elektroniczny obieg dokumentów wewnątrz firmy oraz wspomaga zarządzanie realizowanymi w firmie procesami biznesowymi. System Plus Workflow został zintegrowany z innymi już eksploatowanymi  systemami zewnętrznymi, w tym z systemem klasy ERP Comarch CDN oraz z systemem SPEED w zakresie łączenia zleceń transportowych z fakturami. Skanowanie dokumentów w SKAT Transport odbywa się z wykorzystaniem inteligentnego systemu przetwarzania dokumentów OCR. Usprawnienie tego typu wpływa na wzrost rentowności firm logistycznych, a jedną z jego istotniejszych zalet jest znaczna oszczędność czasu. Firma nie poprzestaje jednak na automatyzacji procesów wewnętrznych firmy. Duży nacisk położony jest również na usprawnienie kontaktu z klientem oraz monitoring transportu.

– Wszystkie nasze ciągniki wyposażamy w komputery pokładowe, które stanowią cześć Zintegrowanego Systemu Zarzadzania Flotą w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu tego systemu, nasza firma przyśpieszyła przepływ informacji, zoptymalizowała swoje koszty funkcjonowania i zwiększyła efektywność zarządzania transportem. Dzięki tej technologii klient ma natychmiastowy dostęp do informacji, co pozytywnie wpływa na budowanie zaufania w stosunkach zleceniodawca – przewoźnik – dodaje Waldemar Łazarczyk.

(źr. za inf. SKAT Transport)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.