Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser zakończył proces rebrandingu Transunion

Po nieco ponad dziesięciu miesiącach od przejęcia przez Dachser hiszpańskiego spedytora morskiego i lotniczego Transunion, kończy się ich integracja. Od 1 stycznia 2014 roku spółka będzie funkcjonować jako Dachser Spain Air & Sea Logistics, S.A.U.
Rebranding obejmie również zagraniczne spółki Transunion – podczas gdy zmianie ulegną nazwy organizacji w Turcji (Dachser Turkey Hava ve Deniz Tasimaciligi A.S.) i Peru (Dachser Peru S.A.C.). Organizacja w Argentynie od 1 stycznia 2014 roku będzie funkcjonowała jako Dachser Argentina S.A.

- Potrzeby naszych klientów związane z frachtem lotniczym i morskim są właściwie globalne. Dlatego, chcąc współpracować z największymi firmami, musimy oferować im procesy i standardy jakości spójne na całym świecie – mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics.
Federico Camáñez, od 1 stycznia 2014 roku Prezes Dachser Air & Sea Logistics w Hiszpanii, wyjaśnia - Zmianą nazwy akcentujemy naszą przynależność do grupy 160 oddziałów Dachser zajmujących się frachtem morskim i lotniczym. Nasi klienci wkrótce będą mogli korzystać z całej sieci, bez żadnych utrudnień związanych ze zmianą nazwy firmy.  
Dachser nabył Transunion w styczniu 2013 roku, po ponad piętnastu latach współpracy.W 2012 roku Transunion, rodzinna firma z siedzibą w Walencji, w Hiszpanii, uzyskała przychody w wysokości około 100 mln euro.

za info Dachser

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.