Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES 100 proc. właścicielem Spedcont

PEKAES, przejął 52,93 proc. akcji spółki Spedcont, zajmującej się spedycją kolejową i drogową. Dzięki temu PEKAES posiada już 100 proc. akcji spółki. To nieostatnia akwizycja akcji w najbliższym czasie – zapowiada zarząd PEKAES.

Zgodnie z zapowiedziami, PEKAES podpisał umowę przejęcia od Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA  52,93 proc. udziałów w spółce Spedcont. Wartość transakcji wyniosła 14 mln zł.

- Przejęcie Spedcontu to pierwsza z transakcji i punkt zwrotny w realizacji  nowej strategii biznesowej PEKAES, zakładającej budowę konkurencyjnej pozycji na rynku przewozów intermodalnych oraz dalszy wzrost zakresu oferowanych usług. Dzięki efektywnemu zagospodarowaniu posiadanej gotówki, poszerzeniu bazy klientów i odpowiedniemu zarządzaniu, zamierzamy istotnie zwiększyć wartość PEKAES. Kupując Spedcont, pozyskaliśmy  zdrową, zyskowną spółkę, która rozbudowuje nasze kompetencje o usługi przewozów kontenerowych i intermodalnych. Widzimy w niej możliwość dalszej restrukturyzacji i dynamicznego wzrostu, w oparciu o dodatkowe aktywa. Aktywnie obserwujemy rynek i przygotowujemy się do kolejnych akwizycji, które pozwolą nam zrealizować założony cel – mówi Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

Transakcja zostanie sfinansowana ze środków własnych, których na koniec III kw. 2013 r. PEKAES posiadał ponad 114 mln zł. Na koniec 2012 r. Spedcont zanotował prawie 1,38 mln zł czystego zysku przy 32,8 mln zł.

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.