Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis Park Sochaczew wyróżniony nagrodą „Magazyn roku”

Prologis, Inc., globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o wyróżnieniu Prologis Park Sochaczew (drugi rok z rzędu) prestiżową nagrodą „Magazyn Roku” przyznawaną przez miesięcznik Eurobuild CEE.

Zwycięzca wyłaniany jest na podstawie niezależnej ankiety prowadzonej wśród najemców 19 parków logistycznych w Polsce. Ocenie zostały poddane jakość i usługi świadczone na terenie zgłoszonych do nagród parków.

Prologis Park Sochaczew położony jest 50 kilometrów na zachód od centrum Warszawy, we wschodniej części miasta Sochaczew. Park oferuje bezpośredni dostęp do drogi E30 (Warszawa - Berlin), autostrady A2 i drogi 50/705 (Niemcy, Litwa). Posiada również własną bocznicę kolejową łączącą się z międzynarodowym węzłem kolejowym (Berlin - Moskwa).

Park składa się z sześciu budynków o łącznej powierzchni ponad 100 tys. metrów kwadratowych. Firma Procter & Gamble zajmuje powierzchnię 38 000 metrów kwadratowych w budynkach 1 i 2 oraz 11 800 metrów kwadratowych w budynku 3. Większa część pozostałej powierzchni zajęta jest przez DHL i Pilkington Automotive Poland. Park oferuje możliwość rozbudowy o kolejne trzy budynki o łącznej powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.