Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES zmienił lokalizację w Bydgoszczy

Od połowy listopada kujawsko-pomorski oddział czołowej polskiej firmy logistycznej mieści się przy ul. Srebrnej 12. Nowy, większy terminal z 17 rampami załadunkowo-rozładowczymi poprawi standard, terminowość i bezpieczeństwo świadczonych usług. Terminal położony jest w odległości kilkuset metrów od drogi krajowej numer 10, będącej częścią planowanej obwodnicy Bydgoszczy i trasy S5.

Nowa lokalizacja przy ulicy Srebrnej 12 gwarantuje PEKAES dostęp do nowoczesnej infrastruktury magazynowej i biurowej. Kluczową rolę w wyborze lokalizacji odegrało doskonałe położenie nieopodal trasy S5, która ma strategiczne znaczenie dla krajowej gospodarki i logistyki. Spina ona cztery wielkie aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Gdańsk. Terminal PEKAES znajduje się na ogrodzonym terenie objętym monitoringiem i dozorem pracowników ochrony, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji logistycznych.
- W nowym, znacznie większym obiekcie o  wyższym standardzie, będziemy mogli jeszcze lepiejrealizować nasze cele biznesowe. Począwszy od poprawy komfortu pracy, usprawnieniu procesów operacyjnych, skończywszy na kwestii bezpieczeństwa. Zmiana lokalizacji podyktowana jest dążeniem PEKAES do oferowania najwyższego standardu usług - podkreśla Dawid Affelt Dyrektor Oddziału Bydgoszcz.
PEKAES w nowej siedzibie w województwie kujawsko-pomorskim ma do dyspozycji ponad 2000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Dla pracowników biurowych i administracyjnych przygotowano 250 mkw. powierzchni biurowej.
źródło: Pekaes

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.