Dodaj ogłoszenie o pracy


PEKAES zmienił lokalizację w Bydgoszczy

Od połowy listopada kujawsko-pomorski oddział czołowej polskiej firmy logistycznej mieści się przy ul. Srebrnej 12. Nowy, większy terminal z 17 rampami załadunkowo-rozładowczymi poprawi standard, terminowość i bezpieczeństwo świadczonych usług. Terminal położony jest w odległości kilkuset metrów od drogi krajowej numer 10, będącej częścią planowanej obwodnicy Bydgoszczy i trasy S5.

Nowa lokalizacja przy ulicy Srebrnej 12 gwarantuje PEKAES dostęp do nowoczesnej infrastruktury magazynowej i biurowej. Kluczową rolę w wyborze lokalizacji odegrało doskonałe położenie nieopodal trasy S5, która ma strategiczne znaczenie dla krajowej gospodarki i logistyki. Spina ona cztery wielkie aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Gdańsk. Terminal PEKAES znajduje się na ogrodzonym terenie objętym monitoringiem i dozorem pracowników ochrony, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanych operacji logistycznych.
- W nowym, znacznie większym obiekcie o  wyższym standardzie, będziemy mogli jeszcze lepiejrealizować nasze cele biznesowe. Począwszy od poprawy komfortu pracy, usprawnieniu procesów operacyjnych, skończywszy na kwestii bezpieczeństwa. Zmiana lokalizacji podyktowana jest dążeniem PEKAES do oferowania najwyższego standardu usług - podkreśla Dawid Affelt Dyrektor Oddziału Bydgoszcz.
PEKAES w nowej siedzibie w województwie kujawsko-pomorskim ma do dyspozycji ponad 2000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Dla pracowników biurowych i administracyjnych przygotowano 250 mkw. powierzchni biurowej.
źródło: Pekaes

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.