Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otwiera oddział w Indonezji

Dachser kontynuuje ekspansję dywizji zajmującej się transportem morskim i lotniczym – Air & Sea Logistics. 18 listopada operator logistyczny otworzył nowy oddział w ramach spółki joint venture w Dżakarcie, stolicy Indonezji.
PT Dachser Indonesia oferuje szereg usług, od transportu lotniczego i morskiego po odprawy celne. W oddziale w Dżakarcie,w którym Dachser jest największym udziałowcem, pracuje obecnie 25 pracowników. W 2014 roku operator planuje uruchomienie kolejnych oddziałów w kraju.  

- Nasza obecność w Indonezji – po Singapurze, Tajlandii, Wietnamie i Malezji – oznacza, że rozpoczynamy działalność w kolejnym kraju Azji Południowo-Wschodniej, który wyróżnia dynamiczny rozwój gospodarczy. Jest to krok nie tylko w kierunku rozszerzenia naszej oferty transportu w ramach regionu, zwłaszcza do i z Singapuru, ale także rozbudowy naszej globalnej sieci logistycznej – mówi Thomas Reuter, Dyrektor  Zarządzający dywizją Dachser Air & Sea Logistics.
Niedawno dołączył do firmy Steve Ryan, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży, który będzie odpowiedzialny za rozwój indonezyjskiej organizacji. Spółka będzie podlegała zarządowi regionalnemu, mieszczącemu się w Singapurze. Dzięki wsparciu współwłaścicielki spółki, Hasmijati Koto, firma posiada duże doświadczenie, wiele kontaktów oraz zapewniony dobry start.
Z ponad 240 milionami mieszkańców, Indonezja jest jednym z największych rynków w Azji Południowo-Wschodniej. Indonezja wysyła duży wolumen przesyłek do Singapuru, Południowej Korei, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

rak/źródło: Dachser

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.