Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otwiera oddział w Indonezji

Dachser kontynuuje ekspansję dywizji zajmującej się transportem morskim i lotniczym – Air & Sea Logistics. 18 listopada operator logistyczny otworzył nowy oddział w ramach spółki joint venture w Dżakarcie, stolicy Indonezji.
PT Dachser Indonesia oferuje szereg usług, od transportu lotniczego i morskiego po odprawy celne. W oddziale w Dżakarcie,w którym Dachser jest największym udziałowcem, pracuje obecnie 25 pracowników. W 2014 roku operator planuje uruchomienie kolejnych oddziałów w kraju.  

- Nasza obecność w Indonezji – po Singapurze, Tajlandii, Wietnamie i Malezji – oznacza, że rozpoczynamy działalność w kolejnym kraju Azji Południowo-Wschodniej, który wyróżnia dynamiczny rozwój gospodarczy. Jest to krok nie tylko w kierunku rozszerzenia naszej oferty transportu w ramach regionu, zwłaszcza do i z Singapuru, ale także rozbudowy naszej globalnej sieci logistycznej – mówi Thomas Reuter, Dyrektor  Zarządzający dywizją Dachser Air & Sea Logistics.
Niedawno dołączył do firmy Steve Ryan, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży, który będzie odpowiedzialny za rozwój indonezyjskiej organizacji. Spółka będzie podlegała zarządowi regionalnemu, mieszczącemu się w Singapurze. Dzięki wsparciu współwłaścicielki spółki, Hasmijati Koto, firma posiada duże doświadczenie, wiele kontaktów oraz zapewniony dobry start.
Z ponad 240 milionami mieszkańców, Indonezja jest jednym z największych rynków w Azji Południowo-Wschodniej. Indonezja wysyła duży wolumen przesyłek do Singapuru, Południowej Korei, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

rak/źródło: Dachser

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.