Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis uczy przyszłych logistyków

Przedstawiciele firmy Prologis spotkali się wczoraj z 250 studentami poznańskiej Wyższej Szkoły Logistyki i uczniami zaprzyjaźnionych z uczelnią szkół, na wykładzie poświęconym branży nieruchomości magazynowych oraz rozwojowi działalności firmy deweloperskiej.
Bartosz Mierzwiak, Senior Vice President, Market Officer Prologis w Polsce, przybliżył słuchaczom specyfikę funkcjonowania firmy deweloperskiej, rynkowe trendy i najnowsze projekty. Przedstawił także atrybuty „doskonałego” dewelopera, budującego zarówno obiekty typu build-to-suit jak i budynki spekulacyjne.

- Szczegółowe informacje dotyczące codziennej pracy dewelopera oraz praktyczne spojrzenie na obecne i przyszłe trendy w branży wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród studentów naszej uczelni – powiedziała Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. - Bardzo cieszy nas, że studenci WSL mogą czerpać wiedzę bezpośrednio od specjalistów tak wysokiej klasy.  

- Pozycja lidera zobowiązuje nas do wspierania ośrodków akademickich w kształtowaniu umysłów przyszłych profesjonalistów na rynku” – powiedział Bartosz Mierzwiak. - To cenne doświadczenie móc występować przed tak chłonnym informacji, a zarazem wymagającym audytorium.
Prologis współpracuje z Wyższą Szkołą Logistyki już od ośmiu lat. W ramach organizowanego konkursu „Prologis Najlepszym” każdego roku nagradzani są autorzy najlepszych prac dyplomowych oraz najwybitniejsi absolwenci.
źródło: Prologis

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.