Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy adres wrocławskiego oddziału Dachsera

Firma Dachser zmieniła adres swojego wrocławskiego oddziału. Na nową lokalizację firma wybrała Kąty Wrocławskie, jedną z najkorzystniejszych lokalizacji logistycznych na Dolnym Śląsku. Atrakcyjne położenie i nowa, większa platforma cross-dockingowa zapewnią sprawniejszy przepływ towarów i informacji w ramach krajowych  i międzynarodowych łańcuchów dostaw. Pozwoli to na dalszą ekspansję firmy i usprawni proces wdrażania nowych rozwiązań technologicznych i informatycznych. Dzięki nowemu terminalowi logistycznemu Dachser wychodzi na przeciw nie tylko wymaganiom rynku, ale przede wszystkim potrzebom Klientów.

 


 - Zmiana lokalizacji pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój firmy i jeszcze lepsze dostosowanie kompleksowych usług do potrzeb naszych klientów – podkreślił Grzegorz Lichocik,  Prezes Dachser.

 

(Nowy adres wrocławskiego oddziału Dachser to: Kąty Wrocławskie, ul. Ryszarda Chomicza 3)
(źr. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.