Dodaj ogłoszenie o pracy


Studenci WSL laureatami konkursu stypendialnego Grupy Raben!

Łukasz Jankowski i Marta Grętkiewicz studenci Wyższej Szkoły Logistyki zakwalifikowali się do ścisłego finału drugiej edycji konkursu Grupy Raben w ramach programu Wings’ Spreaders. O stypendium w wysokości 15.000 zł będą rywalizować z Aleksandrą Melińską z Politechniki Wrocławskiej. Finał konkursu odbędzie się w sierpniu w Gądkach pod Poznaniem.

 

Druga edycja konkursu jest elementem przyjętej przez firmę Raben strategii CSR. Ubiegłoroczna edycja konkursu (Greenovations) dotyczyła zaangażowania w działania ekologiczne. Zwyciężył Łukasz Jankowski z Wyższej Szkoły Logistyki (również tegoroczny finalista). Wyróżnienie  otrzymał również projekt studenta WSL - Michała Mazura, który ze względów regulaminowych nie mógł brać udziału w konkursie (ukończył studia, a konkurs jest wyłącznie dla studentów), ale chciał przekazać swoje pomysły. Tegoroczny konkurs ruszył 1 kwietnia i dotyczy kolejnego obszaru CSR – miejsca pracy - Humanations. Wing’s Spreaders obejmuje swoim zasięgiem te kraje Starego Kontynentu, na terenie których Raben ma własne oddziały, czyli: Czechy, Estonię, Holandię, Litwę, Łotwę, Niemcy, Polskę, Słowację, Ukrainę i Węgry. Nagroda - roczne stypendium - została zwiększona o 100% i wynosi 3 750 euro (równowartość 15.000 zł).

 

Projekty, przygotowane w języku angielskim, można było składać do 31 maja 2011 roku. Spośród zgłoszonych pomysłów jury wybrało 3 najlepsze. Ich autorzy wykazali się znajomością Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Szczególną uwagę w projektach zwróciły ciekawe rozwiązania, których komunikat poprzez swoją atrakcyjność i jasność przekazu buduje świadomy biznes, a których wdrożenie zaskakuje swoją prostotą oraz skutecznością.

 

- Wyłonione projekty charakteryzują się dojrzałością biznesową. Uświadomiły nam, że dotychczasowa polityka bezpieczeństwa jest nie tylko istotna z punktu widzenia interesariuszy wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Studenci dużo uwagi poświęcili jednemu z naszych celów CSR - trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Nowatorstwo myśli i nieszablonowość pomysłów są atutami finałowych projektów”  - mówi Bogna Błasiak-Niciejewska, dyrektor marketingu Grupy Raben, zasiadająca w jury konkursu.

 

- Nasi studenci ponownie dominują w konkursie - dla Wyższej Szkoły Logistyki to ogromny powód do dumy. W ubiegłym roku konkurs wygrał Łukasz Jankowski, a bardzo dobry projekt przekazał Grupie Raben Michał Mazur. W tym roku ponownie wchodząc do finału Łukasz udowodnił, że ubiegłoroczny sukces nie był przypadkiem. Ku naszej radości finalistką jest również inna studentka WSL – Marta Grętkiewicz. Gorąco trzymamy za nich kciuki w finale i cieszymy się, że obszar społecznej odpowiedzialności biznesu, który w logistyce aktywnie rozwija Grupa Raben, tak chętnie zgłębiają nasi studenci, odnosząc jeszcze sukcesy w tak prestiżowych konkursach  – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

 

W finale studenci będą proszeni o przedstawienie swoich pomysłów przed jury. Prezentacja będzie się odbywała w języku angielskim, zatem weryfikacji zostanie poddana nie tylko pomysłowość, sposób przedstawienia, ale i kluczowa aktualnie na rynku pracy – znajomość języka angielskiego.
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.