Konto pracodawcy


Studenci WSL laureatami konkursu stypendialnego Grupy Raben!

Łukasz Jankowski i Marta Grętkiewicz studenci Wyższej Szkoły Logistyki zakwalifikowali się do ścisłego finału drugiej edycji konkursu Grupy Raben w ramach programu Wings’ Spreaders. O stypendium w wysokości 15.000 zł będą rywalizować z Aleksandrą Melińską z Politechniki Wrocławskiej. Finał konkursu odbędzie się w sierpniu w Gądkach pod Poznaniem.

 

Druga edycja konkursu jest elementem przyjętej przez firmę Raben strategii CSR. Ubiegłoroczna edycja konkursu (Greenovations) dotyczyła zaangażowania w działania ekologiczne. Zwyciężył Łukasz Jankowski z Wyższej Szkoły Logistyki (również tegoroczny finalista). Wyróżnienie  otrzymał również projekt studenta WSL - Michała Mazura, który ze względów regulaminowych nie mógł brać udziału w konkursie (ukończył studia, a konkurs jest wyłącznie dla studentów), ale chciał przekazać swoje pomysły. Tegoroczny konkurs ruszył 1 kwietnia i dotyczy kolejnego obszaru CSR – miejsca pracy - Humanations. Wing’s Spreaders obejmuje swoim zasięgiem te kraje Starego Kontynentu, na terenie których Raben ma własne oddziały, czyli: Czechy, Estonię, Holandię, Litwę, Łotwę, Niemcy, Polskę, Słowację, Ukrainę i Węgry. Nagroda - roczne stypendium - została zwiększona o 100% i wynosi 3 750 euro (równowartość 15.000 zł).

 

Projekty, przygotowane w języku angielskim, można było składać do 31 maja 2011 roku. Spośród zgłoszonych pomysłów jury wybrało 3 najlepsze. Ich autorzy wykazali się znajomością Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Szczególną uwagę w projektach zwróciły ciekawe rozwiązania, których komunikat poprzez swoją atrakcyjność i jasność przekazu buduje świadomy biznes, a których wdrożenie zaskakuje swoją prostotą oraz skutecznością.

 

- Wyłonione projekty charakteryzują się dojrzałością biznesową. Uświadomiły nam, że dotychczasowa polityka bezpieczeństwa jest nie tylko istotna z punktu widzenia interesariuszy wewnętrznych, ale również zewnętrznych. Studenci dużo uwagi poświęcili jednemu z naszych celów CSR - trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Nowatorstwo myśli i nieszablonowość pomysłów są atutami finałowych projektów”  - mówi Bogna Błasiak-Niciejewska, dyrektor marketingu Grupy Raben, zasiadająca w jury konkursu.

 

- Nasi studenci ponownie dominują w konkursie - dla Wyższej Szkoły Logistyki to ogromny powód do dumy. W ubiegłym roku konkurs wygrał Łukasz Jankowski, a bardzo dobry projekt przekazał Grupie Raben Michał Mazur. W tym roku ponownie wchodząc do finału Łukasz udowodnił, że ubiegłoroczny sukces nie był przypadkiem. Ku naszej radości finalistką jest również inna studentka WSL – Marta Grętkiewicz. Gorąco trzymamy za nich kciuki w finale i cieszymy się, że obszar społecznej odpowiedzialności biznesu, który w logistyce aktywnie rozwija Grupa Raben, tak chętnie zgłębiają nasi studenci, odnosząc jeszcze sukcesy w tak prestiżowych konkursach  – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

 

W finale studenci będą proszeni o przedstawienie swoich pomysłów przed jury. Prezentacja będzie się odbywała w języku angielskim, zatem weryfikacji zostanie poddana nie tylko pomysłowość, sposób przedstawienia, ale i kluczowa aktualnie na rynku pracy – znajomość języka angielskiego.
(źr. WSL)

kobiety w logistyce
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
Koronawirus - KE opublikowała wytyczne dla transportu
Koronawirus: Jakie wyzwania stoją przed pracownikami?
Holandia wprowadza obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych w kabotażu
Duńska płaca minimalna obejmie transport kombinowany i kabotaż
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Covid-19 – osłabienie walut wpływa na rynek nieruchomości
Jak utrzymać ciągłość łańcuchów dostaw na rynku beverage w czasach epidemii?
Potrzebne są regulacje pracy zdalnej w przepisach Kodeksu pracy
Koronawirus wymusi uregulowanie prawne pracy zdalnej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Agility dostarcza ponad 500 ładunków do Omanu
Emirates zawiesiły większość lotów pasażerskich, połączenia cargo bez zmian
Dachser rozszerza most powietrzny do Chin
Rynek magazynowy odporny na koronawirusa?
CEVA Logistics wyczarterowała 86 frachtowców aby wesprzeć łańcuchy dostaw
Lublin w czołówce miast CEE
Grupa Fracht uruchamia regularne loty cargo na trasie Europa - USA
GEFCO Polska uruchamia regularne przewozy do Maroka
Omega Pilzno zwiększa flotę o 50 nowych ciągników siodłowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC