Dodaj ogłoszenie o pracy


Waco Logistics Finland - kolejny nabytek Dachsera

Tym razem niemiecki operator logistyczny Dachser kupił większościowy udział w w fińskiej spółce Waco s. Oy Waco Logistic Finland to firma założona w 1996 roku przez członków WACO (World Air Cargo Organisation). Jej udziałowcami są trzy fińskie podmioty oraz japońska firma logistyczna Nishitetsu Railroad (NNR).
Spółka Waco specjalizuje się głównie w przewozach lotniczych i morskich. W ostatnim roku obrachunkowym firma zatrudniając 54 pracowników wypracowała 24 mln euro przychodów.

Z jednym ze współudziałowców japońskim operatorem NNR - Dachser Air & Sea Logistics współpracuje już od wielu lat i prowadzi wiele innych wspólnych przedsięwzięć w Niemczech i na Węgrzech.

Thomas Reuter, dyrektor zarządzający.Dachser Air & Sea Logistics komentując ostatni zakup powiedział -  Finlandia jest atrakcyjnym rynkiem dla frachtu lotniczego i morskiego. Dlatego postanowiliśmy zwiększyć nasze zaangażowanie w tym kraju. Dodał, że Waco Finlandia nadal będzie członkiem WACO.
Teraz firma dzięki ściślejszej współpracy z siecią Dachser będzie w stanie zaoferować klientom w Finlandii, dostęp do jeszcze szerszego spektrum usług logistycznych.

źródło: Shipping Gazette

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.