Dodaj ogłoszenie o pracy


Waco Logistics Finland - kolejny nabytek Dachsera

Tym razem niemiecki operator logistyczny Dachser kupił większościowy udział w w fińskiej spółce Waco s. Oy Waco Logistic Finland to firma założona w 1996 roku przez członków WACO (World Air Cargo Organisation). Jej udziałowcami są trzy fińskie podmioty oraz japońska firma logistyczna Nishitetsu Railroad (NNR).
Spółka Waco specjalizuje się głównie w przewozach lotniczych i morskich. W ostatnim roku obrachunkowym firma zatrudniając 54 pracowników wypracowała 24 mln euro przychodów.

Z jednym ze współudziałowców japońskim operatorem NNR - Dachser Air & Sea Logistics współpracuje już od wielu lat i prowadzi wiele innych wspólnych przedsięwzięć w Niemczech i na Węgrzech.

Thomas Reuter, dyrektor zarządzający.Dachser Air & Sea Logistics komentując ostatni zakup powiedział -  Finlandia jest atrakcyjnym rynkiem dla frachtu lotniczego i morskiego. Dlatego postanowiliśmy zwiększyć nasze zaangażowanie w tym kraju. Dodał, że Waco Finlandia nadal będzie członkiem WACO.
Teraz firma dzięki ściślejszej współpracy z siecią Dachser będzie w stanie zaoferować klientom w Finlandii, dostęp do jeszcze szerszego spektrum usług logistycznych.

źródło: Shipping Gazette

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.