Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser „Solidny Pracodawca roku 2013” ziemi łódzkiej

Firma Dachser została uhonorowana tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2013 ziemi łódzkiej. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dotyczących zarządzania personelem w Polsce.
Konkurs Solidny Pracodawca ma na celu wyłonienie przedsiębiorstw i instytucji wyróżniających się pod względem polityki personalnej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Organizowany jest już od 11 lat. Kapituła konkursu ocenia m.in.: warunki pracy, terminowość wypłat, warunki socjalne, szkolenia pracowników, zewnętrzne i wewnętrzne opinie o firmie oraz dynamikę zatrudnienia.

- Tytuł Solidnego Pracodawcy jest dla nas sporym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem słuszności naszej polityki personalnej – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Zarządu Dachser w Polsce. - Przyznanie tego lauru właśnie naszej fiirmie utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycje w kadry mają przełożenie nie tylko na jakość pracy, ale również na ocenę firmy w oczach pracowników i otoczenia. Cieszymy się dobrą opinią również wśród osób poszukujących zatrudnienia – wyjaśnia.
Wyjątkowy sposób podejścia do pracowników wynika z faktu, że Dachser jest firmą rodzinną. - Szczególny sposób traktowania wszystkich osób zatrudnionych w Dachser przejawia się w długookresowym planowaniu oraz unikaniu zbędnego ryzyka. Jest to wyraz naszej odpowiedzialności za pracowników – wyjaśnia prezes Grzegorz Lichocik. - Wyznajemy zasadę, że kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są ludzie, dlatego ciągle inwestujemy w kadry oraz staramy się, aby pracownicy byli zadowoleni z kariery w firmie  – dodaje.   

Dachser znany jest z dbałości o wysoką jakość usług, której utrzymanie wymaga perfekcyjnej organizacji przedsiębiorstwa. Dlatego we wszystkich oddziałach, na całym świecie, obowiązują takie same standardy dotyczące procesów oraz warunków pracy. Dużą rolę odgrywają także jasne procedury dotyczące odpowiedzialności i komunikacji wewnątrz firmy oraz zastosowanie jednego wspólnego systemu do realizacji i kontroli procesów magazynowych, logistycznych i transportowych.

źródło: Dachser

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.