Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser „Solidny Pracodawca roku 2013” ziemi łódzkiej

Firma Dachser została uhonorowana tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2013 ziemi łódzkiej. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dotyczących zarządzania personelem w Polsce.
Konkurs Solidny Pracodawca ma na celu wyłonienie przedsiębiorstw i instytucji wyróżniających się pod względem polityki personalnej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Organizowany jest już od 11 lat. Kapituła konkursu ocenia m.in.: warunki pracy, terminowość wypłat, warunki socjalne, szkolenia pracowników, zewnętrzne i wewnętrzne opinie o firmie oraz dynamikę zatrudnienia.

- Tytuł Solidnego Pracodawcy jest dla nas sporym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem słuszności naszej polityki personalnej – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Zarządu Dachser w Polsce. - Przyznanie tego lauru właśnie naszej fiirmie utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycje w kadry mają przełożenie nie tylko na jakość pracy, ale również na ocenę firmy w oczach pracowników i otoczenia. Cieszymy się dobrą opinią również wśród osób poszukujących zatrudnienia – wyjaśnia.
Wyjątkowy sposób podejścia do pracowników wynika z faktu, że Dachser jest firmą rodzinną. - Szczególny sposób traktowania wszystkich osób zatrudnionych w Dachser przejawia się w długookresowym planowaniu oraz unikaniu zbędnego ryzyka. Jest to wyraz naszej odpowiedzialności za pracowników – wyjaśnia prezes Grzegorz Lichocik. - Wyznajemy zasadę, że kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są ludzie, dlatego ciągle inwestujemy w kadry oraz staramy się, aby pracownicy byli zadowoleni z kariery w firmie  – dodaje.   

Dachser znany jest z dbałości o wysoką jakość usług, której utrzymanie wymaga perfekcyjnej organizacji przedsiębiorstwa. Dlatego we wszystkich oddziałach, na całym świecie, obowiązują takie same standardy dotyczące procesów oraz warunków pracy. Dużą rolę odgrywają także jasne procedury dotyczące odpowiedzialności i komunikacji wewnątrz firmy oraz zastosowanie jednego wspólnego systemu do realizacji i kontroli procesów magazynowych, logistycznych i transportowych.

źródło: Dachser

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.