Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser „Solidny Pracodawca roku 2013” ziemi łódzkiej

Firma Dachser została uhonorowana tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2013 ziemi łódzkiej. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dotyczących zarządzania personelem w Polsce.
Konkurs Solidny Pracodawca ma na celu wyłonienie przedsiębiorstw i instytucji wyróżniających się pod względem polityki personalnej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Organizowany jest już od 11 lat. Kapituła konkursu ocenia m.in.: warunki pracy, terminowość wypłat, warunki socjalne, szkolenia pracowników, zewnętrzne i wewnętrzne opinie o firmie oraz dynamikę zatrudnienia.

- Tytuł Solidnego Pracodawcy jest dla nas sporym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem słuszności naszej polityki personalnej – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Zarządu Dachser w Polsce. - Przyznanie tego lauru właśnie naszej fiirmie utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycje w kadry mają przełożenie nie tylko na jakość pracy, ale również na ocenę firmy w oczach pracowników i otoczenia. Cieszymy się dobrą opinią również wśród osób poszukujących zatrudnienia – wyjaśnia.
Wyjątkowy sposób podejścia do pracowników wynika z faktu, że Dachser jest firmą rodzinną. - Szczególny sposób traktowania wszystkich osób zatrudnionych w Dachser przejawia się w długookresowym planowaniu oraz unikaniu zbędnego ryzyka. Jest to wyraz naszej odpowiedzialności za pracowników – wyjaśnia prezes Grzegorz Lichocik. - Wyznajemy zasadę, że kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są ludzie, dlatego ciągle inwestujemy w kadry oraz staramy się, aby pracownicy byli zadowoleni z kariery w firmie  – dodaje.   

Dachser znany jest z dbałości o wysoką jakość usług, której utrzymanie wymaga perfekcyjnej organizacji przedsiębiorstwa. Dlatego we wszystkich oddziałach, na całym świecie, obowiązują takie same standardy dotyczące procesów oraz warunków pracy. Dużą rolę odgrywają także jasne procedury dotyczące odpowiedzialności i komunikacji wewnątrz firmy oraz zastosowanie jednego wspólnego systemu do realizacji i kontroli procesów magazynowych, logistycznych i transportowych.

źródło: Dachser

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.