Dodaj ogłoszenie o pracy


Laureaci konkursu "Prologis Najlepszym"

Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2013/2014 w Wyższej Szkole Logistyki firma Prologis wspólnie z WSL ogłosiła nazwiska zwycięzców konkursu „Prologis Najlepszym“ w kategorii Najlepszy Absolwent i Najlepsza Praca Magisterska.

Jej laureatami zostali odpowiednio: Marcin Troczyński za najlepszą prace magisterską i Piotr Borysewicz w kategorii najlepszy absolwent
Już od ośmiu lat firma Prologis we współpracy z poznańską Wyższą Szkołą Logistyki organizuje konkurs „Prologis Najlepszym”, którego celem jest wspieranie najbardziej ambitnych studentów, tak by ułatwić zawodowy start przyszłym ekspertom w dziedzinie logistyki. Do dziś wyłoniono już 18 laureatów, którzy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami w wysokości 4 tysięcy złotych.

Tegoroczni laureaci:
Piotr Borysewicz – który zdobył tytuł Najlepszego Absolwenta Wyższej Szkoły Logistyki. Pan Piotr w ciągu 4 semestrów studiów uzupełniających magisterskich na kierunku Zarządzanie w specjalności Logistyka, uzyskał wysoką średnią na poziomie 4,85 i czynnie angażował się w działalność akademicką.
Marcin Troczyński – którego praca dyplomowa została uznana za Najlepszą Pracę Magisterską. Praca pod tytułem „Wspieranie tradycyjnej edukacji na odległość w szkole podstawowej przy użyciu platformy Moodle”, napisana pod kierownictwem dr Ryszarda Świekatowskiego, została nagrodzona za przemyślane ujęcie tematu i wysoką wartość merytoryczną.
W skład jury konkursowego weszli eksperci uczelni oraz firmy Prologis. Laureaci odebrali nagrody z rąk Marty Tęsiorowskiej, Vice President, Marketing & Communications CEE.

- Działamy w gospodarce opartej na wiedzy, dlatego wysoka jakość kształcenia i pielęgnowanie talentów mają dla nas szczególne znaczenie – powiedziała Marta Tęsiorowska. - Cieszymy się, że wspólnie z Wyższą Szkołą Logistyki możemy wspierać oraz nagradzać najbardziej pracowitych i wybitnych studentów. Gratulacje dla Piotra i Marcina.
Przypomnijmy, że w konkursie na Najlepszą Pracę Magisterską mogą brać udział magistranci, którzy z ocen za pracę magisterską oraz obronę uzyskali średnią powyżej 4,5. Ocenie poddaje się także m.in. zgodność treści pracy z tematem zawartym w jej tytule, merytoryczną zawartość, poprawność języka wypowiedzi, sposób wykorzystania materiałów źródłowych i dostępnych publikacji.
Natomiast konkurs na Najlepszego Absolwenta WSL o nagrodę „Prologis Najlepszym” organizowany jest dla studentów trybu dziennego i zaocznego, studiów licencjackich i magisterskich. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie się studenta do konkursu i uzyskanie przez niego średniej ocen minimum 4,53 za wszystkie semestry z danego poziomu studiów, odpowiednio: za 6 semestrów – studia licencjackie, za 4 semestry – studia magisterskie.
Zgłoszenia do kolejnej edycji konkursu można składać do 15 lutego 2014 roku. Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.prologisnajlepszym.pl
za info Prologis

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.