Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa grupa młodzieży zaczyna staże i studia w Dachser w Niemczech

Z początkiem nowego semestru szkolnego, aż 481 uczniów rozpoczęło staże w firmie Dachser w Niemczech. Jednocześnie ruszyła kolejna edycja programu kształcenia dla studentów w dziedzinie spedycji, transportu i logistyki – w tym roku bierze w nim udział 36 młodych ludzi.

Na uczestników stażu i studentów czekają szkolenia z biznesu, technologii informatycznych oraz procesów logistycznych. Będą oni mieli również szansę poznać sektor przemysłowy oraz wziąć udział w profesjonalnych kursach dla kierowców. Staże, na które Dachser przyjął aż 481 młodych ludzi, są szansą na stałe zatrudnienie w firmie. Dzięki nim uczniowie odbywają kilku- lub kilkunastotygodniowe praktyki w poszczególnych działach, takich jak: spedycja, magazyn czy obsługa klienta, poznając całą firmę i ucząc się procesów. W ciągu kilku najbliższych lat uczestnicy staży i praktyk w Dachser będą mogli poznać wiele zagadnień związanych z logistyką, rozwijać swoje zainteresowania oraz budować podstawy przyszłej kariery zawodowej. Firma Firma oferuje gotowy program zajęć, zachowując jednocześnie indywidualne podejście do każdego z uczniów poprzez zapewnienie im opieki mentorów.

Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy charakteryzują się wysokim poziomem zaangażowania, chęcią uczenia się oraz nastawieniem na przyszłość zawodową związaną z logistyką.  - Liczymy na to, że wśród stażystów znajdziemy naszych przyszłych pracowników – mówi Bernhard Simon, rzecznik prasowy zarządu Dachser. - Solidne wykształcenie jest podstawą dla udanej kariery zawodowej. Te programy edukacyjne to nasz sposób na niedobór wykwalifikowanych pracowników – dodaje.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach w szkołach zawodowych lub na uczelni, nowo przyjęci stażyści mogą również brać udział w licznych wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach, obejmujących zarówno specjalistyczne zagadnienia z zakresu spedycji i logistyki, jak i kursy języków obcych. Każdego roku operator logistyczny wyróżnia najlepszych stażystów specjalnymi nagrodami.

Firma Dachser w Niemczech posiada wyjątkowo wysoki poziom stażystów wśród zatrudnionych – jest to ponad 10 proc. Obecnie aż 1.381 młodych ludzi odbywa w firmie staże lub praktyki zawodowe uzupełniające studia wyższe. Dachser w Polsce bierze przykład z niemieckiej centrali i jesienią 2013 już po raz trzeci rozpoczyna program stażowy dla absolwentów średnich szkół logistycznych.

- W tym roku po raz pierwszy również zatrudniamy młodych ludzi, którzy odbyli wcześniej 2-letnie staże w naszych oddziałach – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Bezpośredni przełożeni stażystów byli z nich tak zadowoleni, że propozycje pracy dostali wszyscy. Zgadzamy się z naszymi kolegami z Niemiec, że program stażowy to świetny sposób na uzupełnianie naszych  kadr wysoko wykwalifikowanymi pracownikami – dodaje.

(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.