Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa grupa młodzieży zaczyna staże i studia w Dachser w Niemczech

Z początkiem nowego semestru szkolnego, aż 481 uczniów rozpoczęło staże w firmie Dachser w Niemczech. Jednocześnie ruszyła kolejna edycja programu kształcenia dla studentów w dziedzinie spedycji, transportu i logistyki – w tym roku bierze w nim udział 36 młodych ludzi.

Na uczestników stażu i studentów czekają szkolenia z biznesu, technologii informatycznych oraz procesów logistycznych. Będą oni mieli również szansę poznać sektor przemysłowy oraz wziąć udział w profesjonalnych kursach dla kierowców. Staże, na które Dachser przyjął aż 481 młodych ludzi, są szansą na stałe zatrudnienie w firmie. Dzięki nim uczniowie odbywają kilku- lub kilkunastotygodniowe praktyki w poszczególnych działach, takich jak: spedycja, magazyn czy obsługa klienta, poznając całą firmę i ucząc się procesów. W ciągu kilku najbliższych lat uczestnicy staży i praktyk w Dachser będą mogli poznać wiele zagadnień związanych z logistyką, rozwijać swoje zainteresowania oraz budować podstawy przyszłej kariery zawodowej. Firma Firma oferuje gotowy program zajęć, zachowując jednocześnie indywidualne podejście do każdego z uczniów poprzez zapewnienie im opieki mentorów.

Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy charakteryzują się wysokim poziomem zaangażowania, chęcią uczenia się oraz nastawieniem na przyszłość zawodową związaną z logistyką.  - Liczymy na to, że wśród stażystów znajdziemy naszych przyszłych pracowników – mówi Bernhard Simon, rzecznik prasowy zarządu Dachser. - Solidne wykształcenie jest podstawą dla udanej kariery zawodowej. Te programy edukacyjne to nasz sposób na niedobór wykwalifikowanych pracowników – dodaje.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach w szkołach zawodowych lub na uczelni, nowo przyjęci stażyści mogą również brać udział w licznych wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach, obejmujących zarówno specjalistyczne zagadnienia z zakresu spedycji i logistyki, jak i kursy języków obcych. Każdego roku operator logistyczny wyróżnia najlepszych stażystów specjalnymi nagrodami.

Firma Dachser w Niemczech posiada wyjątkowo wysoki poziom stażystów wśród zatrudnionych – jest to ponad 10 proc. Obecnie aż 1.381 młodych ludzi odbywa w firmie staże lub praktyki zawodowe uzupełniające studia wyższe. Dachser w Polsce bierze przykład z niemieckiej centrali i jesienią 2013 już po raz trzeci rozpoczyna program stażowy dla absolwentów średnich szkół logistycznych.

- W tym roku po raz pierwszy również zatrudniamy młodych ludzi, którzy odbyli wcześniej 2-letnie staże w naszych oddziałach – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Bezpośredni przełożeni stażystów byli z nich tak zadowoleni, że propozycje pracy dostali wszyscy. Zgadzamy się z naszymi kolegami z Niemiec, że program stażowy to świetny sposób na uzupełnianie naszych  kadr wysoko wykwalifikowanymi pracownikami – dodaje.

(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.