Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa grupa młodzieży zaczyna staże i studia w Dachser w Niemczech

Z początkiem nowego semestru szkolnego, aż 481 uczniów rozpoczęło staże w firmie Dachser w Niemczech. Jednocześnie ruszyła kolejna edycja programu kształcenia dla studentów w dziedzinie spedycji, transportu i logistyki – w tym roku bierze w nim udział 36 młodych ludzi.

Na uczestników stażu i studentów czekają szkolenia z biznesu, technologii informatycznych oraz procesów logistycznych. Będą oni mieli również szansę poznać sektor przemysłowy oraz wziąć udział w profesjonalnych kursach dla kierowców. Staże, na które Dachser przyjął aż 481 młodych ludzi, są szansą na stałe zatrudnienie w firmie. Dzięki nim uczniowie odbywają kilku- lub kilkunastotygodniowe praktyki w poszczególnych działach, takich jak: spedycja, magazyn czy obsługa klienta, poznając całą firmę i ucząc się procesów. W ciągu kilku najbliższych lat uczestnicy staży i praktyk w Dachser będą mogli poznać wiele zagadnień związanych z logistyką, rozwijać swoje zainteresowania oraz budować podstawy przyszłej kariery zawodowej. Firma Firma oferuje gotowy program zajęć, zachowując jednocześnie indywidualne podejście do każdego z uczniów poprzez zapewnienie im opieki mentorów.

Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy charakteryzują się wysokim poziomem zaangażowania, chęcią uczenia się oraz nastawieniem na przyszłość zawodową związaną z logistyką.  - Liczymy na to, że wśród stażystów znajdziemy naszych przyszłych pracowników – mówi Bernhard Simon, rzecznik prasowy zarządu Dachser. - Solidne wykształcenie jest podstawą dla udanej kariery zawodowej. Te programy edukacyjne to nasz sposób na niedobór wykwalifikowanych pracowników – dodaje.

Oprócz uczestnictwa w zajęciach w szkołach zawodowych lub na uczelni, nowo przyjęci stażyści mogą również brać udział w licznych wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach, obejmujących zarówno specjalistyczne zagadnienia z zakresu spedycji i logistyki, jak i kursy języków obcych. Każdego roku operator logistyczny wyróżnia najlepszych stażystów specjalnymi nagrodami.

Firma Dachser w Niemczech posiada wyjątkowo wysoki poziom stażystów wśród zatrudnionych – jest to ponad 10 proc. Obecnie aż 1.381 młodych ludzi odbywa w firmie staże lub praktyki zawodowe uzupełniające studia wyższe. Dachser w Polsce bierze przykład z niemieckiej centrali i jesienią 2013 już po raz trzeci rozpoczyna program stażowy dla absolwentów średnich szkół logistycznych.

- W tym roku po raz pierwszy również zatrudniamy młodych ludzi, którzy odbyli wcześniej 2-letnie staże w naszych oddziałach – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Bezpośredni przełożeni stażystów byli z nich tak zadowoleni, że propozycje pracy dostali wszyscy. Zgadzamy się z naszymi kolegami z Niemiec, że program stażowy to świetny sposób na uzupełnianie naszych  kadr wysoko wykwalifikowanymi pracownikami – dodaje.

(źr. Dachser)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.