Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis w ramach „Zielonej Ścieżki” otworzył kompleks edukacyjno-rekreacyjno-sportowy

Prologis, Inc., w ramach realizacji programu „Zielona Ścieżka” otworzył wczoraj w Prologis Park Budapest-Harbor pierwszy kompleks edukacyjno-rekreacyjno-sportowy. Wydarzenie upamiętniono symbolicznym zasadzeniem drzewa w firmowym ogrodzie.

Kompleks składa się z boiska piłkarskiego, kortu do badmintona oraz miejsca do grillowania, gdzie można organizować firmowe imprezy, pikniki i inne wydarzenia rekreacyjne. Zamontowano również tablice edukacyjne promujące opracowany przez Prologis Program Zrównoważonego Rozwoju „Zielona Ścieżka”, które mają zachęcić klientów firmy do bardziej świadomego podchodzenia do gospodarowania odpadami, kwestii zużycia wody i energii, organizacji procesu zakupów oraz transportu - a wszytko po to, by ograniczyć emisję dwutlenku węgla i obniżyć koszty działalności operacyjnej.

Każdemu klientowi przydzielono część ogrodu, w której może on zasadzić własne drzewo. Sadzonki oraz ich późniejszą pielęgnację zapewnia Prologis. Kompleks rekreacyjny znajduje się na terenie Prologis Park Budapest-Harbor, obok ekologicznej oczyszczalni ścieków, z której woda jest na tyle czysta, że używana jest do nawadniania terenów zielonych. Portfolio Prologis na Węgrzech to pięć parków dystrybucyjnych położonych w rejonie Budapesztu (Gyál, Harbor Park, Százhalombatta, Szigetszentmiklós, Budaörs) i jeden w Hegyeshalom, o łącznej powierzchni magazynowej ponad 490 000 metrów kwadratowych. Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo – Wschodniej i dysponuje magazynami o łącznej powierzchni 3,5 miliona metrów kwadratowych (stan na 30 czerwca 2013 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.