Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser fundatorem zagranicznych stypendiów finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Trzyletnie stypendium na studia licencjackie w Berlin School of Economics na kierunku Transport i Logistyka, a także możliwość zatrudnienia w jednym z oddziałów firmy Dachser w Polsce – to tylko niektóre korzyści programu stypendialnego, jakie firma oferuje finalistom Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

 

 

 

Chcąc zakwalifikować się do programu stypendialnego, kandydaci muszą być przede wszystkim finalistami olimpiady organizowanej przez WSL, biegle znać język angielski, być gotowym do podjęcia praktyk w firmie Dachser, a w dalszym okresie - pracy, w jednym z oddziałów. Poza tym musi ich cechować komunikatywność, odpowiedzialność i samodzielność. Z programu korzysta już Jakub Wróblewski, absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, który w II edycji olimpiady zajął miejsce 13. Od października dołączy do niego Kinga Martyniuk, koleżanka Jakuba ze szkoły. W II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej uplasowała się na pozycji 20.

 

Stypendyści studiują na Wydziale Programów Korporacyjnych Berlińskiej Szkoły Ekonomii prowadzonych w systemie dualnym, czyli na przemian mają trzy miesiące nauki i trzy miesiące praktyk w jednym z oddziałów Dachser. Nauka odbywa się w języku angielskim, ale żeby ułatwić studentom funkcjonowanie w Niemczech firma zapewnia im w wakacje intensywny kurs języka niemieckiego.

 

- Niewątpliwą zaletą studiowania w systemie dualnym jest fakt, ze po ukończeniu szkoły młodzi logistycy mają na swoim koncie półtora roku pracy w firmie i to w systemie umożliwiającym poznanie wszystkich działów i całego proces głównego. To daje wielką korzyść, zarówno studentom jak i firmie – mówi Agnieszka Jóźwik, Dyrektor Personalny w firmie Dachser. - Dla studentów jest to możliwość sprawdzenia gdzie podoba im się najlepiej i w którym obszarze  realizują swoje talenty najpełniej. Bardzo często bowiem młodzi ludzie nie wiedzą co chcieliby robić w życiu zawodowym. Okres poszukiwania swojego miejsca, wymagający podejmowania wielu prób jest bardzo naturalny, ale niestety bywa kosztowny dla firm, dla których zatrudnianie „poszukujących” młodych ludzi wiąże się często ze zwiększoną rotacją, wzrostem kosztów rekrutacji, selekcji i szkoleń. I tu przechodzimy do korzyści dla firmy – mamy szansę zatrudnić pracowników, których talenty już trochę poznamy i którzy orientować się będą co chcieliby robić oraz poznają dokładnie procesy i systemy wykorzystywane w codziennej pracy.  Nie ukrywam, że możliwość skorzystania z listy finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez WSL bardzo nam ułatwia proces rekrutacji potencjalnych kandydatów. Nie musimy bowiem oceniać wiedzy merytorycznej. Fakt bycia finalistą olimpiady jest dla nas wystarczającą rekomendacją. Pozostaje nam tylko poznać osobowość, postawy, przekonania oraz znajomość języka angielskiego – dodaje.
Studia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata, dzięki czemu, absolwenci mogą podjąć studia magisterskie na przykład w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Po zakończeniu nauki mają również szanse rozpocząć pracę w jednym z oddziałów firmy Dachser w Polsce.

 

- Program stypendialny firmy Dachser skierowany do finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej otwiera niesamowite perspektywy zawodowe dla młodych logistyków, co jeszcze bardziej podnosi wartość nagród dla najlepszych olimpijczyków. Dzięki firmie finaliści olimpiady otrzymują studia w Berlinie, stypendium i gwarancję pracy po ukończeniu studiów licencjackich, a pracując mogą odbyć studia magisterskie w Wyższej Szkole Logistyki. Dzięki takim nagrodom sukces w olimpiadzie zyskuje już nie tylko wymiar naukowy, ale i otwiera ścieżkę do kariery. – podsumował Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.

Firma Dachser jest od października 2010 roku partnerem Wyższej Szkoły Logistyki, a także sponsorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W ramach porozumienia, firma zobowiązała się do przyjmowania na praktyki studentów WSL, informowania uczelni w sytuacji poszukiwania pracowników na stanowiska logistyczne, fundowania stypendiów dla studentów WSL oraz wspierania przedsięwzięć organizowanych przez pierwszą w Polsce uczelnię logistyczną. W zamian WSL będzie na bieżąco informowała firmę o zakresie kształcenia studentów i ich przygotowaniu zawodowym, jak również będzie rekomendowała najlepszych absolwentów. WSL będzie również prowadzić badania i realizować prace dyplomowe ukierunkowane na potrzeby firmy w zakresie wiedzy o rozwoju logistyki i jej praktycznych zastosowaniach.
(źr. WSL)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.