Konto pracodawcy


Raben stawia na Lublin - nowy magazyn i nowy oddział Fresh Logistics już działają!

 
11 września 2013 r., zarząd Grupy Raben dokonał oficjalnego otwarcia nowego centrum logistycznego, spółek Raben Polska i Fresh Logistics,  w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 34. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządu regionalnego, klienci Grupy Raben z regionu lubelskiego i wschodniej Polski oraz managerowie spółek Grupy Raben i dziennikarze.
 
- Położenie Lublina w pobliżu granic  z Białorusią, Ukrainą i Słowacją oraz u zbiegu głównych dróg, tj. części międzynarodowej drogi Berlin - Warszawa - Kijów czy planowanej trasy tzw. Via Carpathia, daje możliwości realizacji projektów typu cross-border. Z tej przyczyny Lublin stanowi ważny punkt na logistycznej mapie Polski i naszej mapie oddziałów - mówił podczas otwarcia Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
-  Widzimy ogromny potencjał dla branży transportowo-logistycznej w mieście, dlatego dążymy do sukcesywnej modernizacji traktów istotnych dla branży. Przykładem może być ulica Mełgiewska, prowadząca do obwodnicy i Portu Lotniczego. Tereny wokół niej są doskonałą lokalizacją dla działalności logistycznej, zaś modernizacja jeszcze bardziej zaktywizowała gospodarczo przylegający do niej obszar. Cieszę się, że władze Grupy Raben podjęły decyzję o rozwoju firmy w Lublinie.- powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Koszt inwestycji wyniósł ponad 25 milionów złotych. Łącznie w magazynie i biurze zatrudnionych jest obecnie ponad  60 osób. Firma planuje dodatkowo zatrudnić jeszcze kilkanaście osób do nowej części magazynu. Na terenie Lublina Grupa Raben działała już od 1998 roku. Dotychczasowy oddział  został powiększony o 2 tys. m2  hali tranzytowej oraz ponad 14 tys. m2  hali wysokiego składowania. Nowy obiekt oznacza pojawienie się usług, które do tej pory nie były świadczone przez Grupę Raben w Lublinie, m.in. obsługi produktów wymagających kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni C.
W sumie obiekt obecnie posiada: trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni ponad 1,5 tys. m2, halę magazynowo-tranzytową o powierzchni ponad 18 tys. m2, niemal 18 tys. m2 powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i placów manewrowych, ponad tysiąc m2 powierzchni chodników, parkingów i placów manewrowych dla samochodów osobowych oraz ponad 7 tys. m2 powierzchni zieleni, nowoczesną pompownię wody do celów przeciwpożarowych, zapewniającą wysoki standard bezpieczeństwa pożarowego. Przy budowie nowego obiektu zastosowano rozwiązania pozwalające na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, gazu i wody. Biurowiec posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, w hali magazynowej zastosowano służące ogrzewaniu nowoczesne promienniki gazowe.
 
- W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy znaczny wzrost aktywności przedsiębiorców z regionu lubelskiego, która przełożyła się na zwiększony popyt na nowoczesny i dobry jakościowo serwis dystrybucji. Otrzymujemy również wiele zapytań dotyczących magazynowania oraz usług dodatkowych, takich jak konfekcjonowanie, przepakowywanie oraz przygotowywanie zestawów promocyjnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów podjęliśmy decyzję o wybudowaniu magazynu wysokiego składu - komentował cele inwestycji Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Polska.
 
Warto dodać, że centrum logistycznym Raben Polska w Lublinie zarządza kobieta p. Stefania Bondos dyrektor regionu Raben Polska w Lublinie, która od samego początku tworzyła i rozwijała ten oddział firmy. 
 
- Kiedy 15 lat temu spotkałem się ze Stefanią, namawiała mnie wówczas na otwarcie oddziału w Lublinie. Do tej propozycji podszedłem bardzo sceptycznie, ale w końcu mnie przekonała i wiem, że była to jedna z lepszych decyzji biznesowych. Dzisiaj oprócz uroczystości otwarcia nowego obiektu świętujemy też 15-lecie pracy w Grupie Raben Stefanii, dzięki której ten oddział rozwija się z tak dużym sukcesem - mówił Ewald Raben gratulując jubileuszu Stefanii Bondos.
 
Grupa Raben, w tym również oddział mieszczący się w Lublinie, obsługuje małe, średnie oraz duże firmy, wspierając logistycznie lokalny biznes.
 
(opr. red/bt)

 

kobiety w logistyce
Kobieca załoga w Emirates SkyCargo
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Osoby fizyczne mają złożyć PIT do 30 kwietnia, odroczenia płatności dla pracoda ...
Koronawirus - KE opublikowała wytyczne dla transportu
Koronawirus: Jakie wyzwania stoją przed pracownikami?
Holandia wprowadza obowiązek zgłaszania pracowników delegowanych w kabotażu
Duńska płaca minimalna obejmie transport kombinowany i kabotaż
Eksport alkoholi do Rosji - Hillebrand o wymogach i znalezieniu kontrahenta
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Covid-19 – osłabienie walut wpływa na rynek nieruchomości
Jak utrzymać ciągłość łańcuchów dostaw na rynku beverage w czasach epidemii?
Potrzebne są regulacje pracy zdalnej w przepisach Kodeksu pracy
Koronawirus wymusi uregulowanie prawne pracy zdalnej?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Agility dostarcza ponad 500 ładunków do Omanu
Emirates zawiesiły większość lotów pasażerskich, połączenia cargo bez zmian
Dachser rozszerza most powietrzny do Chin
Rynek magazynowy odporny na koronawirusa?
CEVA Logistics wyczarterowała 86 frachtowców aby wesprzeć łańcuchy dostaw
Lublin w czołówce miast CEE
Grupa Fracht uruchamia regularne loty cargo na trasie Europa - USA
GEFCO Polska uruchamia regularne przewozy do Maroka
Omega Pilzno zwiększa flotę o 50 nowych ciągników siodłowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC