Dodaj ogłoszenie o pracy


Centrum logistyczne Rabena w Szczecinie

6 września 2013 roku nastąpiło otwarcie nowego centrum logistycznego spółek Raben Polska i Fresh Logistics w Szczecinie. Koszt inwestycji wyniósł ponad 11 milionów złotych. Grupa Raben zatrudnia w nowej placówce łącznie ok. 50 pracowników etatowych oraz ponad 70 podwykonawców.

Nowe centrum to między innymi: trzykondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 715 mkw., hala magazynowo-tranzytowa o powierzchni blisko 3885 mkw., ponad 7 tys. mkw. powierzchni dróg głównych, parkingów dla TIR i ramp rozładowczych oraz niemal 2 tys. mkw.  powierzchni utwardzenia betonowego przed dokami w hali tranzytowej. Centrum mam także parking dla samochodów osobowych i chodników -ponad 1000 mkw.powierzchni miejsc postojowych.

Grupa Raben pierwszą swoją szczecińską placówkę uruchomiła w 1999 roku. W nowym oddziale firmy Grupy Raben świadczą usługi międzynarodowego i krajowego transportu drogowego, zarówno całopojazdowego, jak i obejmującego pojedyncze przesyłki paletowe, także dla produktów wymagających kontrolowanej temperatury od +2 do +6 stopni Celsjusza. Ponadto w ofercie znajduje się logistyka kontraktowa oraz rozładunki i załadunki kontenerów morskich.

- Niezwykle ucieszył mnie wybór naszego miasta na lokalizację centrum logistycznego Grupy Raben. Szczecin jest doskonale skomunikowany ze stolicami sąsiednich krajów, posiadamy dobrze przygotowaną kadrę. Jestem przekonany, iż ta decyzja szybko przyniesie wymierne efekty zarówno dla firmy, jak i dla naszego miasta. Serdecznie gratuluję Zarządowi Spółki i życzę wielu sukcesów- powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

 - W rejonie szczecińskim zauważalny jest wzrost aktywności gospodarczej, który wynika z bliskości niemieckiej granicy oraz Skandynawii. Z tej przyczyny koniecznością staje się rozwijanie oddziału spedycyjnego w Szczecinie, by obsługiwać przesyłki pochodzące z województwa zachodniopomorskiego.  Wiele firm logistycznych, nie tylko z Polski, ale również z Europy Zachodniej, otwiera tu swoje filie, by świadczyć usługi magazynowe. Jednak to my możemy poszczycić się najnowocześniejszym obiektem w regionie. Jego innowacyjność przekłada się bezpośrednio jakość usług oraz na korzyści dla Klientów, bowiem optymalizuje procesy i zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo towarów - komentuje Janusz Anioł, dyrektor generalny Raben Polska.

źródło: Raben

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.