Dodaj ogłoszenie o pracy


International Oktoberfest we Wrocławiu z firmą DACHSER

12 września we Wrocławiu odbędzie się 9. edycja  International Oktoberfest. DACHSER będzie współorganizatorem tego ważnego dla Dolnego Śląska wydarzenia, podczas którego spotkają się przedstawiciele największych międzynarodowych firm z Wrocławia i regionu, przedstawiciele protokołu dyplomatycznego oraz władze samorządowe.
 
International Oktoberfest jest imprezą cykliczną, organizowaną już po raz dziewiąty przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, Amerykańską Izbę Handlową oraz Brytyjską Izbę Handlową. Organizatorzy zaprosili do udziału w spotkaniu przedstawicieli ponad 700 firm nie tylko z regionu Dolnego Śląska ale także innych części Polski. International Oktoberfest wpisał się już na stałe do kalendarza eventowego jako ważne wydarzenie biznesowe w  regionie.
- Firma DACHSER dzięki swoim korzeniom jest mocno związana z Bawarią skąd wywodzi się również tradycja święta piwa czyli Oktoberfest. W myśl zasady „THINK GLOBAL, ACT LOCAL” przywiązujemy bardzo dużą wagę do relacji z partnerami oraz działalności lokalnej, stąd nasz udział w International Oktoberfest – mówi Michał Simkowski, kierownik oddziału DACHSER we Wrocławiu. - Ta impreza to dla nas nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania swojej oferty, ale przede wszystkim do odświeżenia i zacieśnienia kontaktów z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami – dodaje.
 
Obok przedstawicieli zaproszonych firm działających w regionie Dolnego Śląska, imprezę uświetnią swoją obecnością wyjątkowi goście m.in. Robin Barnett – ambasador Wielkiej Brytanii, Stephen Mull – ambasador Stanów Zjednoczonych, Eugene Hutchinson -ambasador Irlandii oraz Wiceminister Gospodarki, Ilona Antoniszyn-Klik. Imprezę poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna Anna Popek, a o oprawę muzyczną spotkania zadba 14-osobowa orkiestra bawarska z Niederwangen.  
 
(źr. Dachser)
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.