Dodaj ogłoszenie o pracy


International Oktoberfest we Wrocławiu z firmą DACHSER

12 września we Wrocławiu odbędzie się 9. edycja  International Oktoberfest. DACHSER będzie współorganizatorem tego ważnego dla Dolnego Śląska wydarzenia, podczas którego spotkają się przedstawiciele największych międzynarodowych firm z Wrocławia i regionu, przedstawiciele protokołu dyplomatycznego oraz władze samorządowe.
 
International Oktoberfest jest imprezą cykliczną, organizowaną już po raz dziewiąty przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, Amerykańską Izbę Handlową oraz Brytyjską Izbę Handlową. Organizatorzy zaprosili do udziału w spotkaniu przedstawicieli ponad 700 firm nie tylko z regionu Dolnego Śląska ale także innych części Polski. International Oktoberfest wpisał się już na stałe do kalendarza eventowego jako ważne wydarzenie biznesowe w  regionie.
- Firma DACHSER dzięki swoim korzeniom jest mocno związana z Bawarią skąd wywodzi się również tradycja święta piwa czyli Oktoberfest. W myśl zasady „THINK GLOBAL, ACT LOCAL” przywiązujemy bardzo dużą wagę do relacji z partnerami oraz działalności lokalnej, stąd nasz udział w International Oktoberfest – mówi Michał Simkowski, kierownik oddziału DACHSER we Wrocławiu. - Ta impreza to dla nas nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania swojej oferty, ale przede wszystkim do odświeżenia i zacieśnienia kontaktów z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami – dodaje.
 
Obok przedstawicieli zaproszonych firm działających w regionie Dolnego Śląska, imprezę uświetnią swoją obecnością wyjątkowi goście m.in. Robin Barnett – ambasador Wielkiej Brytanii, Stephen Mull – ambasador Stanów Zjednoczonych, Eugene Hutchinson -ambasador Irlandii oraz Wiceminister Gospodarki, Ilona Antoniszyn-Klik. Imprezę poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna Anna Popek, a o oprawę muzyczną spotkania zadba 14-osobowa orkiestra bawarska z Niederwangen.  
 
(źr. Dachser)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.