Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowa firma i miejsca pracy w Suwalskiej SSE

Kolejne miejsca pracy w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zezwolenie na działalność dostała firma ASPI, która zajmuje się innowacyjnym laserowym cięciem tworzyw, zwłaszcza metali.
ASPI zainwestuje w Suwałkach od 5 do7,5 mln zł. Firma przy realizacji nowego przedsięwzięcia zobowiązała się również do stworzenia 12 nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie 26 pracowników.
- Każda kolejna inwestycja w  strefie ekonomicznej wiąże się z rozwojem innych lokalnych przedsiębiorstw – podwykonawców. Mam na myśli nie tylko firmy budowlane i dostarczające materiały, ale również świadczące usługi księgowe, sprzątające i ochroniarskie  – mówi Robert Żyliński, prezes SSSE.
ASPI ze strefą związana jest już od dwóch lat. Najpierw jedynie dzierżawiła halę w suwalskiej podstrefie, w ubiegłym roku kupiła teren. Teraz dokupiła jeszcze hektar gruntu i wystąpiła o pierwsze zezwolenie. Inwestycja będzie gotowa do końca 2016 r.

Suwalska SSE powstała 17 lat temu, dziś działalność w strefie prowadzi przeszło 70 firm, z kapitałem polskim i zagranicznym (m.in. z Niemiec, Danii, Austrii, Szwajcarii, Litwy, Holandii i Szwecji). W firmach działających na terenach SSSE tj. Pfleiderer, Aquael, Malow, Porta Drzwi, Impress Decor itd. zatrudnionych jest przeszło 6 tys. osób, a wartość inwestycji poniesionych przez przedsiębiorców osiągnęła 1,7 mld zł.
Wkrótce po utworzeniu nowej podstrefy w Łomży, na którą z niecierpliwością oczekują władze miasta, ale też firma z branży IT, która już na starcie deklaruje utworzenie stu miejsc pracy.

źródło: Suwalska SSE

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.