Dodaj ogłoszenie o pracy


spoga+gafa i Dachser

W dniach 8 – 10 września 2013 firma Dachser, działający globalnie operator logistyczny, weźmie udział w kolejnej edycji największych targów branży ogrodniczej w Europie – spoga+gafa w Kolonii. Dachser, jako firma od lat związana z branżą DIY, zaprezentuje usługi dla producentów i dostawców artykułów dystrybuowanych w sklepach ogrodniczych i budowlanych. Stoisko operatora o numerze D001 będzie mieściło się w hali 6.1.

 


Dachser od lat wspiera producentów i dystrybutorów produktów z branży DIY. W ramach swojej w pełni zintegrowanej sieci logistycznej przewozi towary drogą lotniczą i morską do Europy, magazynuje je –  jeśli to konieczne – a następnie przewozi drogą lądową w różne kierunki i dostarcza do sieci marketów budowlanych i ogrodniczych. Firma świadczy również merchandising na terenie sklepów, dzięki czemu produkty w odpowiedniej ilości cały czas są dostępne na regałach. Klienci Dachser mogą natomiast spokojnie odpoczywać w swoich ogrodach i na tarasach, obserwując status swoich dostaw online lub poprzez specjalną aplikację na smartfony.
Dachser od zeszłego roku poszerzył obszar funkcjonowania usługi Dachser DIY Logistics skierowanej do dostawców marketów ogrodniczych i budowlanych o kolejne kraje: Hiszpanię, Argentynę, Peru, Wietnam i Turcję. Obecnie usługa ta jest świadczona w 41 krajach.

 

Rozwiązania dla odbiorcy
Branża ogrodnicza realizuje dystrybucję w ramach wielokanałowego modelu sprzedaży, dlatego w Dachser łańcuch dostaw poszerzono o dodatkowe rozwiązania dla końcowego odbiorcy. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów oraz duży potencjał rynku, markety realizują także sprzedaż wysyłkową i internetową.
W ramach usługi Dachser DIY Logistics, operator dostarcza codziennie do 18.000 marketów w Europie, ponad 2 mln. przesyłek rocznie. Dostawy odbywają się w oknach czasowych określanych indywidualnie z marketami. Dachser oferuje również możliwość kontroli jakości przed wysyłką towaru, co może ułatwić audyty i procesy certyfikacji.

jugo./pr

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.