Dodaj ogłoszenie o pracy


spoga+gafa i Dachser

W dniach 8 – 10 września 2013 firma Dachser, działający globalnie operator logistyczny, weźmie udział w kolejnej edycji największych targów branży ogrodniczej w Europie – spoga+gafa w Kolonii. Dachser, jako firma od lat związana z branżą DIY, zaprezentuje usługi dla producentów i dostawców artykułów dystrybuowanych w sklepach ogrodniczych i budowlanych. Stoisko operatora o numerze D001 będzie mieściło się w hali 6.1.

 


Dachser od lat wspiera producentów i dystrybutorów produktów z branży DIY. W ramach swojej w pełni zintegrowanej sieci logistycznej przewozi towary drogą lotniczą i morską do Europy, magazynuje je –  jeśli to konieczne – a następnie przewozi drogą lądową w różne kierunki i dostarcza do sieci marketów budowlanych i ogrodniczych. Firma świadczy również merchandising na terenie sklepów, dzięki czemu produkty w odpowiedniej ilości cały czas są dostępne na regałach. Klienci Dachser mogą natomiast spokojnie odpoczywać w swoich ogrodach i na tarasach, obserwując status swoich dostaw online lub poprzez specjalną aplikację na smartfony.
Dachser od zeszłego roku poszerzył obszar funkcjonowania usługi Dachser DIY Logistics skierowanej do dostawców marketów ogrodniczych i budowlanych o kolejne kraje: Hiszpanię, Argentynę, Peru, Wietnam i Turcję. Obecnie usługa ta jest świadczona w 41 krajach.

 

Rozwiązania dla odbiorcy
Branża ogrodnicza realizuje dystrybucję w ramach wielokanałowego modelu sprzedaży, dlatego w Dachser łańcuch dostaw poszerzono o dodatkowe rozwiązania dla końcowego odbiorcy. W odpowiedzi na rosnące oczekiwania klientów oraz duży potencjał rynku, markety realizują także sprzedaż wysyłkową i internetową.
W ramach usługi Dachser DIY Logistics, operator dostarcza codziennie do 18.000 marketów w Europie, ponad 2 mln. przesyłek rocznie. Dostawy odbywają się w oknach czasowych określanych indywidualnie z marketami. Dachser oferuje również możliwość kontroli jakości przed wysyłką towaru, co może ułatwić audyty i procesy certyfikacji.

jugo./pr

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.