Dodaj ogłoszenie o pracy


Seifert Polska w Panattoni Park Mysłowice

Seifert Polska wynajęła blisko 6 200 mkw. powierzchni magazynowej i 500 mkw. powierzchni biurowej w Panattoni Park Mysłowice - informuje Axi Immo, firma która doradzała Seifert w transakcji.

Seifert Polska jest częścią Seifert Logistics Group, niemieckiej grupy logistyczno-transportowej i działa na polskim rynku od 1999 r. Firma posiada magazyny w Poznaniu, Ostrołęce, Jaśle, Będzinie i Katowicach. Oferuje usługi logistyki kontraktowej, transportu krajowego i międzynarodowego. W Panattoni Park Mysłowice, firma wynajęła blisko 6,7 tys. mkw. z czego 500 mkw. stanowi powierzchnia biurowa. Grupa Seifert dysponuje ponad 218 tys. mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej oraz posiada ponad 240 nowoczesnych pojazdów w Polsce i w Niemczech.

- Strategia naszej firmy zakłada stały rozwój i świadczenie usług logistycznych na najwyższym poziomie.  Nowa powierzchnia operacyjna pozwali jeszcze bardziej efektywnie obsługiwać naszych klientów. Zdecydowaliśmy się na magazyn w Mysłowicach, ze względu na dogodną lokalizację w sąsiedztwie autostrady A4 oraz optymalne rozwiązania, jakie zaoferował Panattoni Europe - powiedział Jan Brachmann, General Manager Seifert Polska.

Panattoni Park Mysłowice to jedno z największych centrów dystrybucyjnych w kraju - docelowo będzie się składać z 7 budynków i ok. 200 tys. mkw. Park zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A4, wzdłuż drogi ekspresowej S1, a od lotniska w Pyrzowicach dzieli go zaledwie 30 kilometrów. Położenie kompleksu zapewnia idealne warunki dla krajowej i międzynarodowej dystrybucji oraz łatwy dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.
(źr. za inf. Axi Immo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.