Dodaj ogłoszenie o pracy


Nie do końca zadowoleni z pracy w logistyce? - wyniki sondy Pracujwlogistyce.pl

Niespełna  12,5proc. głosujących w sondzie Pracujwlogistyce.pl na temat "czy jesteś zadowolony z pracy w branży TSL" - odpowiedziało, że "tak bo branża zapewnia dobre warunki pracy i płacy". Do tego ponad 27 proc. twierdzi, że branża zapewnia dobry rozwój zawodowy. Oznacza to, że ok. 40 procent badanych wyraża zadowolenie z pracy TSL-u. Jednocześnie prawie na równi bo ok. 40 proc. odpowiedziało, że nie jest zadowolona z kariery w logistyce, bo praca ta jest mało płatna.

 

Próba sondy wynosiła 300 osób, przez miesiąc czytelnicy portalu Pracujwlogistyce.pl mogli wziąć udział w głosowaniu i wypowiedzieć się na temat zadowolenia z pracy w branży transport - spedycja - logistyka.  Wyniki okazały się zaskakujące! Prawie połowa osób, która wzięła udział w sondzie Pracujwlogistyce.pl wyraziła niezadowolenie z pracy w sektorze usług TSL lub brak zdania i obojętność. Główną przyczyną niezadowolenia, jak się okazuje jest zbyt niskie wynagrodzenie, a na drugim miejscu jest mała możliwość rozwoju. To zaskakujące, bo jednocześnie tyle samo osób ok. 40 odpowiedziało: tak, jestem zadowolony bo są dobre warunki płacy i pracy" oraz "tak, bo branża zapewnia rozwój". Z tego niecałe 12,5 proc. respondentów wyraziło całkowite zadowolenie ze swojego statusu zawodowego w logistyce, zarówno pod względem rozwoju jak i wynagrodzenia. Jednocześnie ponad 13 proc. nie ma zdania czy praca w TSL-u jest satysfakcjonująca, czy nie. Być może w sondzie zabrakło dodatkowych pytań albo większej ich szczegółowości, które pozwoliłyby na dodatkową klasyfikację odpowiedzi. Nie mniej, odsetek osób nie mających zdania jest równie zaskakujący. Może to oznaczać, iż ci ludzie są na starcie kariery w tej branży i poszukują w niej jeszcze własnego miejsca. Z kolei duża liczba niezadowolonych z pracy w TSL-u może wskazywać na dużą rotację na rynku pracy w logistyce, gdyż część nieusatysfakcjonowanych z pewnością będzie poszukiwało lepszej pracy. Dla pracodawców może to oznaczać problemy ze znalezieniem pracowników i specjalistów w określonych grupach zawodowych tej branży. Może to też wymusić zmiany w wynagrodzeniach, które będą musiały wzrosnąć. Już dzisiaj widać, że pracodawcy którzy nie są w stanie podnieść płacy ponad przeciętną w tej branży, starają się zapewnić swoim pracownikom inne formy motywacji do pracy i przywiązania pracownika do firmy.

 

Zapraszamy do udziału i głosowania w kolejnej sondzie portalu Pracujwlogistyce.pl!


(Opr. Pracujwlogistyce.pl)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.