Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben i Fresh Logistics za każdą z e-fakturę posadzą drzewo

Spółki Raben Polska oraz Fresh Logistics zachęcają swoich Klientów rezygnacji z papierowych wersji faktur na rzecz ich elektronicznego odpowiednika. Firmy za każde odstąpienie od papierowej wersji dokumentu posadzą drzewo.
 
Szacuje się, że w wyniku inicjatywy może zostać zasadzonych nawet 6 tys. sadzonek. Akcja nosi nazwę "e-faktura = wyższa kultura" została zorganizowana przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro, której misją jest przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu i promowanie odpowiedzialnego biznesu.
 
- W ramach akcji w specjalnych pismach informujemy Klientów, że zgoda na otrzymywanie e-faktur ma nie tylko ekologiczny aspekt. Oznacza bowiem także oszczędność miejsca związanego z archiwizowaniem. Odbiorcy naszych usług  zyskają również  czas, ponieważ e-faktura jest dostępna niezwłocznie po wystawieniu oraz wyeliminują ryzyko zagubienia dokumentu. Dodatkowo, posadzimy w ich imieniu drzewo, które w całym cyklu życia zneutralizuje 750 kg dwutlenku węgla – komentuje Marta Szymborska, Lider CSR Grupy Raben.
 
(źr. Grupa Raben)
 
Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.