Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstała Europejska Sieć Produktów Spożywczych - czyli 12 wiodących operatorów logistycznych razem

Od 1 października zrzeszeni operatorzy logistyczni w Europejskiej Sieci Produktów Spożywczych będą oferować nowe usługi – vivengo. Dwunastu wiodących europejskich dostawców usług logistycznych dla branży spożywczej będzie ze sobą współpracować w potężnym ogólnoeuropejskim partnerstwie, jakim jest Europejska Sieć Produktów Spożywczych, która określa jednolite standardy  międzynarodowych usług logistycznych dla produktów spożywczych.

- Rynek produktów spożywczych staje się coraz bardziej transeuropejski – tak jak my” –  powiedział Alfred Miller, dyrektor zarządzający Dachser Food Logistics, podczas targów transportu i logistyki w Monachium, na których wraz z przedstawicielami zrzeszonych firm zaprezentował Europejską Sieć Produktów Spożywczych. Dwunastu europejskich dostawców usług logistycznych dla branży spożywczej podpisało porozumienie dotyczące jednolitych standardów usług. W ten sposób powstała sieć transportowa, która obejmuje większość obszaru Europy.

- Ponad połowa wszystkich przetargów na usługi logistyczne w zakresie przewozu produktów spożywczych, jakie otrzymujemy, ma charakter transeuropejski – mówi Miller.  - Obecnie, przy planowaniu struktur dystrybucji, detaliści i producenci coraz bardziej wychodzą poza granice krajowe. Dążymy do zaspokojenia tych rosnących potrzeb, a wraz z Europejską Siecią Produktów Spożywczych będziemy oferować międzynarodowe usługi logistyczne z jednego źródła. Obejmuje to określone kryteria usług i jakości dla klientów, jak również wspólne standardy wewnętrzne, np. dla procesów, dokumentacji oraz interfejsów w informatyce. W rezultacie usługi logistyczne w zakresie przewozu produktów spożywczych w Europie dostosowano tak, aby stały się szybsze, bardziej przejrzyste i niezawodne.

Wiodącą pozycję w zakresie systemów w ramach sieci obejmie Dachser. Sieć zorganizowana jest w oparciu o wzajemne zaufanie przedsiębiorstw rodzinnych o solidnej historii działalności na rynkach regionalnych. Wszystkie te przedsiębiorstwa oferują usługi logistyczne w tych częściach Europy, w których mają doskonały dostęp zarówno do detalistów, jak i producentów. Europejska Sieć Produktów Spożywczych łączy doświadczenie firm logistycznych o ugruntowanej pozycji w zakresie przewozu produktów spożywczych dla klientów działających w całej Europie w jeden spójny system.

Europejska Sieć Produktów Spożywczych generuje przychód w zakresie logistyki produktów spożywczych w wysokości ok. 1,2 mld euro, dysponuje prawie milionem miejsc paletowych w magazynach dedykowanych dla produktów spożywczych oraz użytkuje około 3,5 tys. pojazdów. W nadchodzących miesiącach planowane jest rozszerzenie Sieci o większą liczbę partnerów.

Nowe usługi dla całej sieci: vivengo
Nowe usługi viviengo, świadczone będą w oparciu o jednakowe standardy transportowe i informatyczne od 1 października 2013 r. Czasy tranzytu obliczone zostały na podstawie wcześniej określonego zasięgu wszystkich firm uczestniczących w Europejskiej Sieci Produktów Spożywczych.

(źr. za inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.