Dodaj ogłoszenie o pracy


Powstała Europejska Sieć Produktów Spożywczych - czyli 12 wiodących operatorów logistycznych razem

Od 1 października zrzeszeni operatorzy logistyczni w Europejskiej Sieci Produktów Spożywczych będą oferować nowe usługi – vivengo. Dwunastu wiodących europejskich dostawców usług logistycznych dla branży spożywczej będzie ze sobą współpracować w potężnym ogólnoeuropejskim partnerstwie, jakim jest Europejska Sieć Produktów Spożywczych, która określa jednolite standardy  międzynarodowych usług logistycznych dla produktów spożywczych.

- Rynek produktów spożywczych staje się coraz bardziej transeuropejski – tak jak my” –  powiedział Alfred Miller, dyrektor zarządzający Dachser Food Logistics, podczas targów transportu i logistyki w Monachium, na których wraz z przedstawicielami zrzeszonych firm zaprezentował Europejską Sieć Produktów Spożywczych. Dwunastu europejskich dostawców usług logistycznych dla branży spożywczej podpisało porozumienie dotyczące jednolitych standardów usług. W ten sposób powstała sieć transportowa, która obejmuje większość obszaru Europy.

- Ponad połowa wszystkich przetargów na usługi logistyczne w zakresie przewozu produktów spożywczych, jakie otrzymujemy, ma charakter transeuropejski – mówi Miller.  - Obecnie, przy planowaniu struktur dystrybucji, detaliści i producenci coraz bardziej wychodzą poza granice krajowe. Dążymy do zaspokojenia tych rosnących potrzeb, a wraz z Europejską Siecią Produktów Spożywczych będziemy oferować międzynarodowe usługi logistyczne z jednego źródła. Obejmuje to określone kryteria usług i jakości dla klientów, jak również wspólne standardy wewnętrzne, np. dla procesów, dokumentacji oraz interfejsów w informatyce. W rezultacie usługi logistyczne w zakresie przewozu produktów spożywczych w Europie dostosowano tak, aby stały się szybsze, bardziej przejrzyste i niezawodne.

Wiodącą pozycję w zakresie systemów w ramach sieci obejmie Dachser. Sieć zorganizowana jest w oparciu o wzajemne zaufanie przedsiębiorstw rodzinnych o solidnej historii działalności na rynkach regionalnych. Wszystkie te przedsiębiorstwa oferują usługi logistyczne w tych częściach Europy, w których mają doskonały dostęp zarówno do detalistów, jak i producentów. Europejska Sieć Produktów Spożywczych łączy doświadczenie firm logistycznych o ugruntowanej pozycji w zakresie przewozu produktów spożywczych dla klientów działających w całej Europie w jeden spójny system.

Europejska Sieć Produktów Spożywczych generuje przychód w zakresie logistyki produktów spożywczych w wysokości ok. 1,2 mld euro, dysponuje prawie milionem miejsc paletowych w magazynach dedykowanych dla produktów spożywczych oraz użytkuje około 3,5 tys. pojazdów. W nadchodzących miesiącach planowane jest rozszerzenie Sieci o większą liczbę partnerów.

Nowe usługi dla całej sieci: vivengo
Nowe usługi viviengo, świadczone będą w oparciu o jednakowe standardy transportowe i informatyczne od 1 października 2013 r. Czasy tranzytu obliczone zostały na podstawie wcześniej określonego zasięgu wszystkich firm uczestniczących w Europejskiej Sieci Produktów Spożywczych.

(źr. za inf. Dachser)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.