Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis podpisał kolejne umowy wynajmu 54,9 tys. mkw. magazynów w Polsce

Prologis, globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu sześciu umów najmu o całkowitej powierzchni 54 900 metrów kwadratowych w Polsce. Firma podpisała dwie nowe umowy najmu powierzchni w Prologis Park Szczecin i cztery przedłużenia umów najmu o całkowitej powierzchni 39,8 tys. mkw. na terenie parków Prologis w całym kraju.

Nowe umowy obejmują: 7,9 tys. metrów kwadratowych dla firmy Schenker Sp. z o.o., dostawcy zintegrowanych usług logistycznych. Budynek będzie służyć jako centrum dystrybucyjne klienta firmy Schenker na obszar Europy Zachodniej i Skandynawii. 7,2 tys. metrów kwadratowych dla firmy Swedwood, należącego do IKEA producenta mebli zdrewna sosnowego. Budynek będzie służyć jako centrum dystrybucyjne Swedwood na teren Polski i Europy.

Bartosz Mierzwiak, market officer Prologis na Polskę powiedział - Miło nam powitać firmy Schenker i Swedwood w Prologis Park Szczecin. Ze względu na swoje strategiczne położenie, ten nowoczesny, wysokiej jakości park dystrybucyjny z doskonałymi połączeniami drogowymi jest odpowiedzią na potrzeby klientów związane z regionalną dystrybucją.

Położenie parku blisko fabryki firmy Swedwood umożliwia nowemu klientowi Prologis zarówno minimalizację kosztów transportu pomiędzy dwiema lokalizacjami jak i redukcję negatywnego wpływu na środowisko naturalne, co jest zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju firmy.

Obecnie Prologis Park Szczecin, własność funduszu Prologis European Logistics Partners (PELP), jest w 100 procentach wynajęty.
- Dzięki ostatnio zawartym nowym transakcjom i przedłużeniom umów najmu Prologis może pochwalić się wyższym niż średni krajowy współczynnikiem zajętości powierzchni dystrybucyjnej, który w Polsce wynosi obecnie 88,3 procent. Brak dobrej jakości powierzchni magazynowej na rynku powoduje, zgodny z naszymi oczekiwaniami, zauważalny wzrost czynszów - dodał Mierzwiak.

Z portfolio ponad 1,9 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce (stan na 31 marca 2013 roku).

(źr. Prologis)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.