Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker Logistics laureatem Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Operator logistyczny - DB Schenker Logistics, po raz kolejny został najbardziej odpowiedzialną firmą w kategorii „Transport, usługi, handel”. 23 kwietnia 2013 r. na Stadionie Legii w Warszawie odbyła się już VII Gala Rankingu Odpowiedzialnych Firm, organizowana przez Dziennik Gazetę Prawną. Z ponad kilkudziesięciu przedsiębiorstw, które wzięły udział w projekcie, DB Schenker Logistics znalazł się w gronie laureatów. Firma utrzymała pozycję lidera w ujęciu branżowym oraz zajęła szóste miejsce w zestawieniu ogólnym.

- Kluczem do stworzenia skutecznego CSR-u jest wpisanie strategii odpowiedzialnego biznesu w strategię biznesową firmy. Inwestowanie w CSR jest szczególnie istotne w okresie osłabienia gospodarczego. Odpowiedzialne firmy wykorzystują ten czas jako szansę na zbudowanie głębszych relacji z partnerami, a w efekcie rośnie zaufanie do firmy i jej kapitał społeczny. W DB Schenker Logistics realizujemy strategię CSR bardzo konsekwentnie, niezależnie od zewnętrznych okoliczności, a także promujemy kulturę odpowiedzialności wśród naszych dostawców i współpracowników.” – mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o.

Na wyróżnienie DB Schenker Logistics miała wpływ konsekwentna praca nad poszczególnymi obszarami biznesu, przy uwzględnieniu potrzeb wielu grup interesariuszy: klientów, pracowników, dostawców, społeczności lokalnych, studentów czy mediów.
- Wysoka pozycja w Rankingu Odpowiedzialnych Firm to efekt zaangażowania całej firmy w realizację strategii CSR. Prowadzimy działalność w oparciu o dialog, zaufanie i etykę w biznesie, promujemy i wykorzystujemy nowe technologie. Współpracujemy z ośrodkami akademickimi, stwarzamy pracownikom rozmaite możliwości rozwoju. Dążymy do ograniczenia zużycia energii i negatywnego wpływu na środowisko naturalne – wyjaśnia Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor Rozwoju Biznesu Schenker Sp. z o.o.
Społeczna odpowiedzialność DB Schenker Logistics.

DB Schenker Logistics w 2008 r. wzbogacił podejście do zarządzania poprzez wykorzystanie Modelu EFQM, dzięki czemu w kulturę organizacyjną zostało wpisane ciągłe doskonalenie. Firma dba o zrównoważony rozwój w łańcuchach dostaw, starając się minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, m.in. poprzez promowanie rozwiązań kolejowych i intermodalnych. Niezwykle ważne jest także budowanie kultury Lean, w której kładzie się nacisk na szczupłe procesy i eliminację marnotrawstwa.

Ranking Odpowiedzialnych Firm
Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie przedsiębiorstw działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Patronem Rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, natomiast za proces weryfikacji oraz ustalania wyników zestawienia odpowiada firma doradcza PwC. Zestawienie zostało przygotowywane w oparciu o specjalną ankietę badawczą, która składała się z 60 pytań. Odpowiedzi oceniane były według pięciu kryteriów: odpowiedzialne przywództwo, komunikacja z interesariuszami, zaangażowanie społeczne, odpowiedzialne zarządzanie oraz innowacyjność społeczna.
(źr. DB Schenker)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.