Dodaj ogłoszenie o pracy


2000 urządzeń mobilnych dla kurierów DB Schenker Logistics

 

 

Firma DB Schenker Logistics wdraża urządzenia mobilne w obsłudze przesyłek drobnicowych. Z nowego rozwiązania będzie korzystać 2 tys. kurierów firmy. Urządzenia mobilne w dystrybucji, do tej pory kojarzone tylko z branżą KEP, wprowadzają nowy standard obsługi przesyłek drobnicowych. Od stycznia br. etapami, kolejne oddziały w sieci DB Schenker Logistics zaczynają pracę według nowego standardu.

- W warunkach niestabilnej gospodarki dostarczenie informacji w czasie rzeczywistym stanowi o przewadze firm – mogą one konkurować szybkością reagowania na potrzeby swoich klientów i tym samym pomagać im, dzięki operatorowi logistycznemu, w utrzymaniu wysokiej pozycji konkurencyjnej – mówi Janusz Górski, prezes Schenker Sp. z o.o. - Nowy standard obsługi klientów wpisuje się w budowaną w naszej organizacji kulturę Lean. Wpływa na wzrost efektywności procesów i eliminację marnotrawstw. Tak duża zmiana otwiera też nowe możliwości kolejnych usprawnień  – dodaje Janusz Górski.

Lider rozwiązań mobilnych w sektorze drobnicy w Polsce
Urządzenia mobilne pozwalają na przepływ danych w czasie rzeczywistym, przyspieszając obieg informacji. Zautomatyzowany proces obsługi dostaw zapewnia większą kompletność i wiarygodność danych. - Nasi klienci będą mieli informację o swojej przesyłce w czasie rzeczywistym, dzięki czemu szybciej podejmą decyzje biznesowe. Z kolei nasi partnerzy – firmy przewozowe – mogą liczyć na wzrost wydajności kurierów i tym samym większą liczbę obsłużonych przesyłek. Dla DB Schenker Logistics wprowadzona zmiana to usprawnienie operacji, większa automatyzacja procesów i mniej czynności administracyjnych. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na wzrost jakości naszych usług i zadowolenie klientów – mówi Tomasz Cegielski, Dyrektor Biznesu Lądowego Schenker Sp. z o.o.

Wprowadzenie urządzeń mobilnych wiązało się ze starannym przygotowaniem pracowników firmy oraz współpracujących z nią przewoźników i kurierów. Wdrożenie poprzedzone zostało projektem pilotażowym i szkoleniami. Firma planuje wprowadzenie 2 000 urządzeń mobilnych we wszystkich 17 oddziałach w Polsce do końca 2013 roku.

(źr. DB Schenker Logistics)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.