Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis buduje trzeci obiekt Build-To-Suit we Wrocławiu

Prologis - globalny właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu w pierwszym kwartale 2013 roku umowy budowy obiektu magazynowego typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 18,300 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław V dla firmy Tradis stanowiącej część Grupy Eurocash. Jest to już trzeci budynek BTS, który powstanie od momentu uruchomienia parku, czyli w ciągu niecałych 24 miesięcy.

Ewa Zawadzka, business development director Prologis Polska powiedziała - Cieszymy się, że firma Tradis wybrała Prologis na swojego partnera przy budowie nowego obiektu. Jest to dla nas bardzo ważny klient i mamy nadzieję, że nasze wzajemne relacje będą się nadal zacieśniać.

- Będzie to już nasz trzeci BTS na terenie Prologis Park Wrocław V. Zawarta transakcja podkreśla strategiczne znaczenie tej kluczowej z logistycznego punktu widzenia lokalizacji, jak i wysyła pozytywny sygnał całemu polskiemu rynkowi.
W pierwszym kwartale 2012 roku firma Prologis oddała do użytku budynek o powierzchni 19 100 metrów kwadratowych firmie UPM Raflatac - wiodącemu dostawcy samoprzylepnych materiałów etykietowych. Niedawno została również podpisana umowa budowy magazynu logistycznego BTS o powierzchni 17 800 metrów kwadratowych dla wiodącego hurtowego i detalicznego dostawcy AGD i sprzętu elektronicznego.

W Prologis Park Wrocław V, zajmującym 70-hektarowy teren, istnieje możliwość wybudowania aż do 290 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej łącznie. Park znajduje się bezpośrednio przy obwodnicy Wrocławia, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław–Bielany, między autostradą A4 z Berlina na Ukrainę a trasą E261.

Z czterema parkami logistycznymi (17 budynków) o łącznej powierzchni ponad 360 000 metrów kwadratowych Prologis jest największym dostawcą nieruchomości dystrybucyjnych na Dolnym Śląsku.

(źr. Prologis)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.