Dodaj ogłoszenie o pracy


Szybszy transport Dachser z Polski do Niemiec

Operator logistyczny Dachser z początkiem kwietnia 2013 roku uruchomił nowe połączenie ze Strykowa do Malsch na południowym zachodzie Niemiec. Wpłynie to na poprawę i usprawnienie procesów logistycznych w gęstej europejskiej sieci operatora.
Ze względu na rosnącą liczbę klientów zainteresowanych szybkim transportem przesyłek do południowo-zachodniej części Europy, Dachser uruchomił nową linię ze Strykowa. Połączenie przez Kuernach do Malsch w regionie Badenii Wirtembergii, tuż przy granicy niemiecko-francuskiej, pozwoli skrócić czasu transportu przesyłek z Polski w ten obszar oraz do Francji i na Półwysep Iberyjski.

- Nowa linia pomoże w usprawnieniub i polepszeniu obsługi klientów. Teraz, dzięki bezpośredniemu połączeniu do Malsch, przesyłki z Polski dotrą szybciej do ważnych punktów przeładunkowych np. już w trzy dni robocze do Madrytu, Saragossy i San Sebastian w Hiszpanii – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Dachser posiada obecnie jedną z najbardziej rozbudowanych i wydajnych sieci transportowych w Europie. Na terenie największych krajów europejskich świadczy m.in. usługi z grupy entargo: targospeed, targofix i targoflex. Klienci mogą wybrać usługi online, tak samo mogą złożyć swoje zlecenie spedycyjne oraz monitorować drogę przesyłek.

Dachser ma obecnie w Polsce 8 oddziałów (2 w Warszawie oraz po jednym w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku). Terminal w Strykowie jest głównym punktem przeładunkowym między zachodem i wschodem Europy. Dachser w Polsce realizuje ponad 20 codziennych linii drobnicowych w eksporcie i 18 w imporcie do i z większością krajów europejskich.
(źr. Dachser)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.